Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Pomocy z montażem zestawu Hid


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wczoraj tak na sucho w domu podłączałem Zestaw Hid z tego co widziałem to z przetwornicy wychodzą dwa kabelki czerwony i czarny zakończony wtyczkami a z żarówki wychodzą też dwa kabelki z wtyczkami tylko kolory mają czarne to obojętnie do których wtyczek mam to podłączyć, i jeszcze jedna sprawa do przetwornicy wchodzi taka wtyczka jajowata i z tego co patrzyłem to ją można włożyć tak i tak tam jest taki duży bolec czy coś w tym stylu którą stroną mam to włożyć do przetwornicy żeby nie spieprzyć jakieś fotki albo coś aha są jeszcze kable dwa koloru czarnego i czerwonego zakończone wsuwkami rozumiem że to + i - czyli to jest zasilanie przetwornicy tak, i to sie podłącza tak jak teraz jak włączam światła ma iść napięcie na ten czerwony przewód to wtedy zaświeca się ksenon tak. Tylko mam dylemat z tą wtyczką jajowatą którą stroną mam ją włożyć, i z tymi małymi wtyczkami jaki kolor do którego Proszę o pomoc

załączam poglądową fotkę zapożyczoną z aukcji

hid5yi6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakt bolcem na zewnątrz ja nie mam takich jak na rysunku to jest poglądowe kupiłem od sokolnh a te kabelki które idą do żarówki są dwa czarne a z przetwornicy jeden czerwony i jeden czarny to obojętnie jak wpiąć zaraz zamieszcze jedną fotkę z tymi jajowatymi wtyczkami

Schemat 1

88345554jc2.png68332917jd1.png

Schemat 2

51278446ou3.png21895078zg6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczenie jest proste jak budowa cepa, wiec nie doktoryzuj sie nad teoria, tylko podlanczaj ;)

Podlanczaj obojetnie, jak nie bangla, to odwrotnie ot cala filozofia ;)

Jak masz mozliwosc, to sprawdz jakie masz napiecie wyjsciowe z lamp :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co murzynek napisał to wynika że schemat 2 tak czy się myle :wallbash: a te kabelki dwa czarne z zarówki to obojętnie do której w tyczki z przetwornicy bo tam idzie tak jak na zdjęciu czerwony i czarny nie chce nic spalić bezpiecznik mam wymienić od świateł na mocniejszy 20A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam trochu inne hidy takie z ukladem anty zakluceniowym :mysli: to masz na h7 czy h4 ??? ile K

umnie bylo tak ze niedalo sie inaczej podpiąc wszystko ma bolczyki które wskazują prawidlowe podpięcie wtyki no i kazdy kabel mial inny rozniar wtyki niedalo się pomylić ... u Ciebie tez tak powinno być ... niemusisz zmieniać bezpieczników przetwornica ma 35W podczas gdy zwykla zarówka ma 55W niczego ci nie spali ma mniejszy pobór ... [br]Dopisany: 24 Luty 2008, 12:56 _________________________________________________to jest proste leci ci plus i masa do przetwornicy a z przetworncy wychodzą Ci dwa kabelki do lampy wyladowczej ... musisz tylko dobze podpiąć kable zasilające przetwornice w tą wtyczke co mialeś wcześniej wsadzoną zarówke ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na H7 barwa 6000 K tylko widziśz jak podłączałem na sucho w domu to ta wtyczka jajowata co jest na schemacie można ją wpiąć tak jak zaznaczyłem tak wejdzie i tak i teraz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po jednej stronie masz zatrzask i on musi się zgrać z tym plastikowym zatrzaskiem na wtyczce . i chcąc wyciągnać wtyczke musisz wtedy nacisnąć plastik na wtyczce zeby wyciągnąć bo inaczej cię niepuści . no ja tez mam H7 6000K piękna sprawa :th:

ta wtyczka zatrzaskuje ci się bez względu na to jak ją wlozysz ??? czy tylko w jednej pozycji ??? bo jeśli w jednej to to jest ta prawidłowa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej pozycji, na przetwornicy są bolce od zewnętrznej strony mniejszy a od wewnętrznej większy i na oby dwóch się zatrzaskuje i w tym problem murzyn pisze że na zewnątrz ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jajca :mysli: jak bym mial to w rękach to bym Ci powiedzial ... ale patrząc na te schematy to Murzyn ma racje ... zasadz na zewnątrz i będzie dobze :th: a jeszcze takie pytanie z którego bolczyka lepiej schodzi i na którego lepiej się zaklada ?[br]Dopisany: 24 Luty 2008, 16:20 _________________________________________________patrzylem u siebie przed chwilą i tą plaską wtyczke mozna zalozyć tylko w jednej pozycji :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak upowałem od sokolnh i cholerka nie zapytałem jego on ma takie same co ja a jak tą wtyczke podłącz źle to nie spali się przetwornica czy co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie spali, kostka wejdzie tylko w jednej pozycji bo musi wskoczyc na zatrzask, na ten mniejszy :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli schemat 2 tak

[br]Dopisany: 25 Luty 2008, 08:26 _________________________________________________sokolnh pamiętasz o lampach po 2 lifcie to daj znać a wezme na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, ten zestaw na rysunku to nie jest zestaw ode mnie, to tylko zdjecie podgladowe jak już grippen napisał, moje nie zakłocają CB :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dziś albo jutro podłączam może mi sie nic nie stanie :decayed: :decayed: pozdrawiam i dziękuje za pomoc podłączam ze schematu numer 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już po sprawie wysadziło mnie w powietrze :kox: a tak na poważnie to już wszystko podłączone świecą super pozdrawiam temat można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...