Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Po wymianie płynu na dot 5.1 skrzypi sprzęgło


Haimon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniałem ostatnio płyn hamulcowy, razem ze sprzęgłem. Po wymianie zaczęło skrzypieć sprzęgło, tak jak nie raz skrzypi pedał, ale to dźwięk wyraźnie spod maski;/ sprzęgło dokładnie odpowietrzone. Z tego co wiem to można przejść z dot 4 na 5.1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poco sie przekamarzać z fabryką? jest dot4 to po co kobinować. tańszy czy lans że ja jeżdżę na nowszym? choć nie powinno byc od razu takich efektów. to stało się nagle po wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn doradził mi mechanior, bo narzekałem trochę na kiepski hebel. I wtdaje mi się że gdzieś na forum też wyczytałem że można zalać 5.1 :mysli: Skrzypienie pojawiło się od razu po wymianie, pompowałem kilak razy sprzęgłem i po pierwszym odpaleniu już skrzypiał. Co w tej chwili zrobić, wracać na dot 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tych płynów nie powinno sie chyba mieszać tylko ewentualnie zamiennie stosować. a niema problemów że coś cieżej chodzi lub coś w tym stylu i tylko jest ten dźwięk? ja osobiście wymienił bym na zwykły dot4 ale nie jest powiedziane że pomoże na te trzaski bo nie znamy za bardzo ich przyczyny czy na 100% wina płynu. spróbować mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to płyn albo zbieg okoliczności bo dźwięki pojawiły się od razu po wymianie. Jaki płyn zastosować? Duża jest różnica między ate typ 200 lub sl6 a samym sl? Na miejscu mam tylko sl, typ200 lub SL6 musiałbym zamawiać. I w jaki sposób go teraz wymieniać żeby nie pomieszać? :mysli: Teraz wymieniany był grawitacyjnie, bez odciągania wszystkiego ze zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolega "devastation" doradził tak:::

Mam nadzieje że się nie obrazi ze użyje jego opisu, jeśli tak to przepraszam :no:

cytat:

"wyciagasz strzykawka caly plyn ze zbiorniczka

zalewasz swiezy i odkrecasz kazdy odpowietrznik po kolei

i robisz to przy pomocy hamulca noznego

grwaitacyjnie to mozna w toalecie

pamietaj zeby zbiorniczek byl zawsze pelny

polecam plyn Ate Typ200 lub Ate SL6

1litr wystarczy, przepompuj tez sprzeglo"

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, doczytałem teraz o odpowietrzaniu vagiem, mam esp więc u mnie pewnie to pójdzie? Robić vagiem, czy tradycyjnie pedałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, doczytałem teraz o odpowietrzaniu vagiem, mam esp więc u mnie pewnie to pójdzie? Robić vagiem, czy tradycyjnie pedałem?

Tak daleko moja wiedza nie sięga, ale wydaje mi się ze chyba tradycyjnie. Z tym, że płyn sl6 jak ESP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...