Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Wyciek oleju , zmiana oleju , mały poziom oleju .


djbovorta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie .

Dziś byłem zmieniać olej w silniku i filtr i normalnie osiwiałem . Poprzedni właściciel był na tyle inteligentny że potrafił sprawdzić na internecie ile wchodzi oleju do silnika napisał 4L lecz został napis skreślony i obok napisał 3L .Spytacie pewno dlaczego ? otóż : nie było tej rureczki plastikowej pod bagnetem tylko bagnet wpadał na samo dno miski i stan po wlaniu 3L był w normie . Założyłem plastik i osiwiałem ponieważ wskaźnik ( bagnet ) nie dotykał nawet oleju :angry::wallbash: co za typ . Poza tym przeciągną wymianę o 7tyś km . Napotkałem też po drodze wyciek oleju chyba między silnikiem a skrzynią ( czyżby to uszczelniacz na wale ? ) niby nie wielki jest ale po przejechaniu od ostatniej wymiany oleju tj 17tyś ( biorąc pod uwagę że rozpiski poprzedniego właściciela są prawdziwe ) z misy olejowej i filtra zlałem całe 2L oleju !!! :angry::thumbdown: jakie szkody mógł poczynić zbyt niski poziom oleju ? Czy ciężko jest zmienić ten uszczelniacz wału wiem że trzeba odkręcać skrzynie (automat) z tego co widziałem nie jest ona jakaś duża . Ile waży i jak wyglądało by jej wymontowanie ? Jakie problemy mogły by przy tym wystąpić ? czy po odpięciu skrzyni musiał bym podpinać się testerem ? Jak wygląda wymiana uszczelki pod miską olejową ?

Proszę o pomoc i porady

Artur

Dodam że silnik na moje ucho pracuje miło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju do TDI 1,9 tego typu wchodzi dokładnie 3,5l. Mały poziom oleju może prowadzić do zatarcia silnika ale jeżeli nie świeciła sie kontrolka ciśnienia oleju to raczej nie powinno było sie nic stać firmowym tez jeździłem prawie bez oleju bo nie przyszło mi do głowy że samochód z przebiegiem 15,000 moze brać około 1-1,5 na 15000 ale w skodzie stwierdzili że to norma wiec ich zjebałem że jak to norma to powinni mnie poinstruować i dać litr oleju do bagażnika. I najlepiej jedz do mechanika i nich sprawdzi dokładnie z kąd wyciek zamin rozkręcisz silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem mechanikiem , wycieki są dość ciężkie do wykrycia . Miałem już najdziwniejsze wycieki w hondzie i powiem że płyn potrafi znaleźć taka drogę o jakiej nam się nie śniło . Centralnie na środku widać najbardziej zgromadzone natężenie oleju miedzy silnikiem a skrzynia i koleś co zmieniał mi olej stwierdził tak samo jak ja. Uszczelniacz wału między skrzynia a silnikiem .Postawiłem samochód pod spód karton i nie bardzo co jest na nim (znaczy plama po oleju )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...