Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt niska wycena szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z PTU,szkode likwiduje z OC sprawcy który wjechał w naszego busa,robie naprawe kosztorysowo, nie przedstawiam faktur, i oni z racji tego zanizyli mi wycene( na dole kosztorysu jest jakies objasnienie ze do czegos zastosowali -50%). Za wahacz ktory w aso kosztuje 2300 netto oni licza 1800zl, za drzwi ktore w ASO kosztuja 2400 oni licza 1100zl, i mowia zebym bral i sie cieszyl bo tak im wyliczyl ich zajeb..Audatex.Byłem u rzeczoznawcy i mówił mi że jak nie mam faktur to oni mi wypłacą 50% wartości,i ze tylko sprawa w sadzie moze cos pomoc.Czy jest jakieś inne wyjście niz Sąd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za rzeczoznawca????. zastosowali ci urealnienie na części oryginalne 50% nie zastosowali Ci zamienników??.

Urealnienie jest wbrew obowiazującemu prawu. MOja droga była taka tez liwkidowałem szkode z oc wycenili mi na 5000zł rok 1999 A6 2 lampy zderzak wzmocnienie chłodnice.Zrobiłem wycene niezaleznego rzeczoznawcy naprawa wynośi 12500.trzeba napisać odwołanie od ich wyceny.jeśli nie pójda na ugode to wtedy sąd.Trzeba ich postraszyć troche.Szkody z OC reguluje kodeks cywilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczalnia zawsze stosuja amortyzacje, zwłaszcza przy koszotrysie, udaj sie do rzeczoznawcy - biegłego sadowego - zrob u niego kosztorys i wraz z odwołaniem zanies do ubezpieczalnia, nawet jak sie nie zgodza to biegły obroni swoja opinie w sadzie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z dzisiejszymi ubezpieczalniami bez sądu nie da się mieć odszkodowania które jest w stanie przywrócić auto do stanu przed wypadkiem.

Taka smutna rzeczywistość

Straszenie nic nie da, właśnie jestem po straszeniu, nic się nie boją, sugerują sąd, no to będzie sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego warto walcyc o odszkodowanie za pomoca kancelarii, bardzo czesto jest zalatwiana sprawa w etapie przed sadowym

ale czy kancelaria to na pewno jest potrzebna? Auto wstawiamy do ASO i oni robią jak należy. Dodatkowo przy przesyłaniu faktury za naprawę piszemy wniosek w którym żądamy wypłaty pieniędzy za utratę wartości pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...