Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Problem z licznikiem


markus17

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrolki od pasów może nie być, ale można ją włączyć vagiem, puść test zegarów wtedy kontrolka os poduszek powinna się zapalić jeżeli nie to ktoś mógł grzebać w liczniku żeby ukryć usterkę, sprawdź też czy niema błędów w sterowniku airbag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki od pasów może nie być, ale można ją włączyć vagiem, puść test zegarów wtedy kontrolka os poduszek powinna się zapalić jeżeli nie to ktoś mógł grzebać w liczniku żeby ukryć usterkę, sprawdź też czy niema błędów w sterowniku airbag.

Jak zrobić test zegarów? Mam podobny problem bo nie zapala mi się kontrolka od ręcznego, przed zapaleniem auta się zapala i gaśnie a jak zaciągnę ręczny to się nie zapala :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz do grupy 17 instrumenty a następnie do grupy 03 output test i przycisk start,co do kontrolki ręcznego to prawdopodobnie masz gdzieś przewę na czujniku ręcznego jest on zamontowany na końcu dzwigni ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz do grupy 17 instrumenty a następnie do grupy 03 output test i przycisk start,co do kontrolki ręcznego to prawdopodobnie masz gdzieś przewę na czujniku ręcznego jest on zamontowany na końcu dzwigni ręcznego.

Dzięki muszę to sprawdzić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś jest nie tak z licznikiem jeżeli airbag się nie świeci, natomiast niezapięte pasy jeżeli są wyłączone to się nie zapalą żeby ją włączyć trzeba zmienić kodowanie licznika dodając +02 do pierwszych dwóch pozycji czyli jeżeli masz np kodowanie 00142 to zmieniasz na 02142. Sama kontrolka działa w taki sposób że nie sygnalizuje niezapiętych pasów tylko przypomina i ich zapięciu czyli jeżeli masz nie zapięte to i tak zgaśnie po chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dołączam się do tematu gdyż mam problem z licznikiem pokazuje mi cały czas temperaturę -1 w dodatku miga jest to pół fis a na dotatek obroty są cały czas na 2000 i ma slabe przyspieszenie czy to może być związane z tym licznikiem dodam właśnie że dzisiaj go kupiłem i te właśnie problemy zauważyłem jest to silnik 1,8 125 KM silnika kodu nie nam jeszcze co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dołączam się do tematu gdyż mam problem z licznikiem pokazuje mi cały czas temperaturę -1 w dodatku miga jest to pół fis a na dotatek obroty są cały czas na 2000 i ma slabe przyspieszenie czy to może być związane z tym licznikiem dodam właśnie że dzisiaj go kupiłem i te właśnie problemy zauważyłem jest to silnik 1,8 125 KM silnika kodu nie nam jeszcze co to może być

Najpierw podłacz vaga zobacz co pokazuje-szkoda że podczas zakupu nie przebadałeś dokładniej bo uniknąłbyś paru problemów a i trochę przy zapłacie być zaoszdzędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...