Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konsola na zasilacz i baterie.


Pandzior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem dziecku małą konsolą przenośną na baterię z możliwością podpięcia zewnętrznego zasilacza. W domu mam zasilacz o regulowanym napięciu, oraz możliwości zmiany biegunowości. Po zakupie od razu podłączyłem konsolę pod ten zasilacz, ustawiając wcześniej 4,5 V (konsola na 5V). W związku z tym, że konsola się nie uruchomiła zmieniłem biegunowość zasilacza, wtedy mignął wyświetlacz, lecz ani dioda informująca o włączeniu ani żadne inne objawy nie wskazywały na to, że konsola działa. Po włożeniu kompletu baterii konsola również nie reaguje. Stąd moje pytanie, czy zmiana biegunowości zasilacza może uszkodzić urządzenie? Dodam, że pod ten zasilacz mam podłączone radio internetowe, i zmieniałem biegunowość zasilacza w trakcie gdy ono działało, ale nie wpłynęło to negatywnie na późniejsze działanie radia. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oczywiście i jak najbardziej można uszkodzić urządzenie zasilane poprzez zmianę biegunów zasilania. To czy się uszkodzi czy nie zależy od zastosowanego zabezpieczenia. W większości urządzeń elektronicznych stosuję się "drut" który się przepala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...