Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Metaliczny dźwięk w środku auta


Alex139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kolejny problem, może pomożecie. Mianowicie od czasu do czasu (najczęściej przy zimnym silniku) włącza mi się metaliczny dźwięk jakby z silnika, wychodząc jednak na zewnątrz pojazdu nie słychać nic nadzwyczajnego. Dzieje mi się tak od stycznia br, co najlepsze w wakacje przy wysokich temperaturach uspokoiło się, teraz jednak kiedy się ochłodziło znowu to samo i coraz częściej. Dźwięk ten słychać bardzo intensywnie na wolnych obrotach i przy redukcji biegu (przy redukcji słychać jakby autentycznie miał się silnik rozpaść) po przejechaniu paru km znowu znika czasem pojawia się znowu czasem już w ogóle aż do wył silnika. Na mocy też nie odczułem żeby coś się pogorszyło, ale bardzo mnie to denerwuje bo na prawdę jest to intensywne. Proszę o podpowiedzi. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dwumas podobno nie, byłem dzisiaj u mechanika i powiedział mi, że gdyby to było uszkodzenie mechaniczne to działoby się tak cały czas a objawy pierwszy raz zauważyłem 10 miesięcy temu, dzisiaj wyciągnął mi wężyk cyrkulacji spalin i kazał tak pojeździć i sprawdzić czy dalej się to będzie działo, wskazał też na poduszki silnika, ale pewności nie miał, (pracuje od 15 lat w serwisie audi jako mechanik i sam nie wie co to... VAG-a podpiął i nie ma nic niepokojącego. Póki co dalej nie wiadomo co to, ehh[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 20:05_________________________________________________Jak znowu się pojawi objaw to nagram..[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 19:13_________________________________________________Witam ponownie, po jakimś czasie obserwacji mam nowe fakty, więc tak czytałem dużo, wszystko wskazuje mi na walnięty zawór EGR. Próbowałem nagrać ten dźwięk, mam moim zdaniem dobrej jakości telefon i nie było szans tego uchwycić, najgorsze jest to, że defacto nic się nie dzieje z autem po za tym strasznie wkurzającym dźwiękiem. Znalazłem sposób na szybką neutralizację tego dźwięku, otóż jadąc np na 4 biegu mając około 2tys obrotów redukcja na 3 bieg i gaz do 3tys i ponad 3, dźwięk za każdym razem milknie. Może coś wam to podpowie. Czekam na wskazówki. Pozdrawiam ;)

---------- Post dopisany 01-05-2012 at 16:07 ---------- Poprzedni post napisany 30-11-2011 at 21:00 ----------

Nie uwierzycie! Źle zamontowany filtr powietrza lub jego obudowa, przy wymianie, zwróciłem na to uwagę, żeby wszystko było dobrze przymocowane, i dźwięk o którym pisałem już pół roku mi nie towarzyszy ;]

---------- Post dopisany at 16:07 ---------- Poprzedni post napisany at 16:07 ----------

Nie uwierzycie! Źle zamontowany filtr powietrza lub jego obudowa, przy wymianie, zwróciłem na to uwagę, żeby wszystko było dobrze przymocowane, i dźwięk o którym pisałem już pół roku mi nie towarzyszy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...