Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z lampami tylnimi LED


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem że temat wałkowany był w wielu wątkach ale nie znalazłem odpowiedzi i rozwiązania więc.

Chce wymienić lampy tynie na Led ale mam problem z dobraniem rezystorów tak by nie wyskakiwały błędy na wyświetlaczu.

Z błędem spalonej żarówki pozycyjnej już sobie niby poradziłem bo nie ma błędem światła stopu też. Jednak tylko gdy są włączone oddzielnie.

Problem pojawia się gdy z pozycjami zapalają się światła stopu w tedy wyskakuje błąd Brems Lights.

Sądzę że problem może tkwić teraz już w rezystorach ponieważ w starej oryginalnej lampie miałem żarówki p21/5w a zastosowałem teraz zarówno dla stopu jak i mijania rezystor 5w 100ohm. Więc tu moje pytanie jaki rezystor zastosować dla światła stopu a jaki dla świateł pozycyjnych przy żarówce tej podwójnej p21/5w by nie wyskakiwały żadne błędy nawet gdy są zapalone jednocześnie. I które światło ma 21 a które 5w być może dla stopu potrzebuje "większy" lub "mniejszy rezystor"

Albo przynajmniej powiedzcie jaki włókno zapala się dla światła stopu 21 czy 5 w

EDIT:

Chyba jestem bliżej rozwiązania. Podłączyłem do świateł stopu dodatkowo jeszcze rezystor 5w 100ohm i problemu nie ma. Więc chyba rozwiązanie 5w 100ohm dla pozycji a dla stopu 10w 100ohm będzie właściwe. Na razie mam tak jeden rezystor dla pozycji 5w 100ohm i 2x 5w 100ohm dla stopu (czyli zastąpi te dwa 10w 100ohm tak?) Szkoda przetestował bym to na dłuższą metę ale mam 5 rezystorów a potrzeba mi 3 na jedną stronę a dziś wyjeżdżam w dłuższą trasę i wracam w poniedziałek więc wole nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W dalszej perspektywie planuję zmianę żarówek na LED i mam takie pytanko odnośnie samej diagnostyki, czy poza tym, że wyskakuje błąd na desce są jakieś inne symptomy typu migająca żarówka czy coś podobnego?

gdzieś czytałem, że w przypadku świateł mijania bywa, że migają ale potrzebuję jakiegoś potwierdzenia - troszkę mnie mierzi fakt zmiany na wersję LED, i dokładanie rezystorów - planuję po prostu maskować bit'y od spalonych lamp, żeby nie pokazywał ich na lcd, tylko boję się, że będzie mrugać

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całe lampy LED bo raczej z żarówką mogą być problemy z miśkami i z przeglądem bo klosz starej lampy nie jest dostosowane do żarówek tego typu. Zresztą z tyłu nie ma świateł mijania. Z przodu mam lampy również z pozycją led i nie było problemu.1100100.jpeg (kliknijcie by powiększyć zdjęcie słabej jakości bo robione tel.) ale mijania są zwyczajnie w soczewce żarówka. Na razie nie były te lampy w aucie na dłużej jedynie wpięte w kostkę i sprawdzone i nic więcej się nie działo wszystko było tak jak należy przynajmniej nic nie zauważyłem. Więcej będę mógł powiedzieć jak znajdę czas na zamontowanie tego wraz z rezystorami i pojeżdżę trochę z nimi.

Edit: (23.10.2011)

Po przejechaniu z lampami ok. 100 km mogę powiedzieć że by było w 100% ok. musiałem zastosować dla stopu 10 w oraz 5 w a dla pozycji 10 w choć chyba powinno być ok też z 5w rezystorem. Nic nie miga wszystko działa tak jak powinno. Nie potrzebnie tworzyłem temat sam sobie pomogłem lecz może komuś się przyda na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...