Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Xenony 4300 na 8000


Boberro

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się dołaczę i napisze swoje doświadczenia odnośnie xenonów.

Osram (4300K)- świecą na kolor biało-żółty w zależności od stanu wypalenia

Philips (4300)- świecą na biało z lekką domieszka niebieskiego, oczywiście po dobrym kilku godzinach po zamontowaniu.

Wolałem mieć bardziej niebieskie i kupiłem HID 6000K. Kolor niebieskawy ale bardzo duża różnica w intensywności oraz w zasięgu światła. HID a Philips to niebo a ziemia, Philips o niebo mocniej świeci. Jak tylko będzie okazja to zmieniam na Philips

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dołaczę i napisze swoje doświadczenia odnośnie xenonów.

Osram (4300K)- świecą na kolor biało-żółty w zależności od stanu wypalenia

Philips (4300)- świecą na biało z lekką domieszka niebieskiego, oczywiście po dobrym kilku godzinach po zamontowaniu.

Wolałem mieć bardziej niebieskie i kupiłem HID 6000K. Kolor niebieskawy ale bardzo duża różnica w intensywności oraz w zasięgu światła. HID a Philips to niebo a ziemia, Philips o niebo mocniej świeci. Jak tylko będzie okazja to zmieniam na Philips

A ja się z Tobą nie zgodzę co do kolorów Fhilipsa i Osrama :gwizdanie:

Twierdzę że jest odwrotnie :) [br]Dopisany: 27 Czerwiec 2008, 10:45 _________________________________________________Sprawdzone kilka krotnie :)[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2008, 10:46 _________________________________________________Dla ciekawych dużo informacji

http://www.osram.pl/res/katalog/rozdzial%2009.%20zarowki%20samochodowe.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały obrazek porównawczy 4300k do 6000k :decayed:

Jaki zestaw HID masz? Nazwa jakiś link na allegro? :decayed: I jaki polecacie w jakiej cenie? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały obrazek porównawczy 4300k do 6000k :decayed:

Jaki zestaw HID masz? Nazwa jakiś link na allegro? :decayed: I jaki polecacie w jakiej cenie? :hi:

To nie żaden zestaw. To normalne żarniki D1S o barwie 6000K zamontowane w lampach xenonowych. Kupiliśmy kilka kompletów na ebay.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden zestaw. To normalne żarniki D1S o barwie 6000K zamontowane w lampach xenonowych. Kupiliśmy kilka kompletów na ebay.com.

Sorry :embarrassed: hehe głupie pytanie :gwizdanie: Bo planuję HIDa kupić 6000K i zastanawiam się jakiego? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jakiego..nie ma sprawdzonej firmy..wszystkie 6000k to chińskie podróbki..co 10 żarówka nie działa albo szybko się przepala...tak to jest z chińszczyzną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jakiego..nie ma sprawdzonej firmy..wszystkie 6000k to chińskie podróbki..co 10 żarówka nie działa albo szybko się przepala...tak to jest z chińszczyzną..

Adasiu nie tak do końca moje chińczyki wytrzymały prawie 15 roku i dopiero sie przepaliił jeden żarnik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adasiu nie tak do końca moje chińczyki wytrzymały prawie 15 roku i dopiero sie przepaliił jeden żarnik :gwizdanie:

No właśnie Cuber czy Ty masz HIDa od sokolnh'a? Bo ja się przymierzam do zakupu od niego zestawu :wink4: Nie było problemu z dokupieniem żarniczka? I jak jakość tego cudownego sprzętu? :naughty: 1,5 roku działało sprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam hidy i jedna działa już rok a druga się przepaliła po tyg...a drugie hidy mam w halogenach i od prawie 2 lat wszystko działa cacy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam hidy i jedna działa już rok a druga się przepaliła po tyg...a drugie hidy mam w halogenach i od prawie 2 lat wszystko działa cacy..

Tego samego producenta? Bo z Twojej poprzedniej wypowiedzi wynika że nie ma znaczenia jakie sie kupi, ale można trafić na dobry zestaw i będzie wszystko ok, a można też trafić na zestawik gdzie żarnik przepali się po tygodniu... Czyli w sumie od szczęścia zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie..możesz trafić na takie co pożyją jak fabryczne albo dłużej lub takie co się szybko skończą..więc bierz które tańsze chyba że chcesz kupić razem z przetwornicami..wtedy lepiej troche dopłacić i kupić takie które nie będą zakłócały elementów elektrycznych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflezz odpowiedzi na Twoje pytania poszły na pw :decayed:

ps. HID-y od Sokoła nie robią zakłócen i wszytsko jest w nalezytym porzadku :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...