Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ładuje jak chce


landryn86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem, że czasami przy uruchamianiu silnika nie załącza mi się ładowanie, świeci się

kontrolka akumulatora i na wskaźniku ładowania wskazówka pokazuje 12V.

Zdarza mi się to czasem co drugi raz, a czasem 10 razy jest dobrze a za 11 znowu brak ładowania.

Natomiast po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu wszystko wraca do normy.

Co to może być? Alternator pada powoli czy może gdzieś nie styka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :good:, za tydzień się zbiorę i sprawdzę.

Jak sie z tym uporam to dam znać co było.[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 08:15_________________________________________________A więc znalazłem chwilę i wymeniłem szczoti w altku (przewody są OK). Niestety problem pozostał, choć zdarza się rzadziej. Zauważyłem, że jak odpalę i jest brak ładowania, to jak dodam więcej gazu to ładowanie wraca. Co to może być? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą Ci się szczotki i wirnik w alternatorze. Przerabialem to kilka miechów temu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą Ci się szczotki i wirnik w alternatorze. Przerabialem to kilka miechów temu ;))

zastanawiam sie nad drugim stwierdzeniem, kończy się wirnik? Niby jak? Sprawdź napęd paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki wymienione jak już pisałem. Wirnik da się wymienić? Opłaca się wogóle, czy lepiej kupić drugiego altka, używkę?

Jeszcze mam jedno pytanie. Zauważyłem, że im slnik dłużej chodzi tym mniejsze napięcie w układzie tzn. Po uruchomieniu jest trochę ponad 14V i w miarę upływu czasu spada stopniowo do ok. 13,6V. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki wymienione jak już pisałem. Wirnik da się wymienić? Opłaca się wogóle, czy lepiej kupić drugiego altka, używkę?

Jeszcze mam jedno pytanie. Zauważyłem, że im slnik dłużej chodzi tym mniejsze napięcie w układzie tzn. Po uruchomieniu jest trochę ponad 14V i w miarę upływu czasu spada stopniowo do ok. 13,6V. Czy to normalne?

Umnie też napięcie spada. Nawet jak wymieniłem szczotki na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem do AKN 200 zł za wirnik + 50 szczotki + 150 robota = nowy altek a 500 zł chodzą używki a dodaj sobie jeszcze robotę;) ( mówię o moim motorze). Puszczają luty dlatego na początek faluje ładowanie a później ładowanie się kończy :)

Jak znajdę swój stary wirnik to dodam zdjęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka do ADRa to wydatek rzędu 80-120 zł, ale nie wiadomo w sumie na co się trafi. Narazie chyba zostawie tak jak jest, jak będzie się dziad sypał bardziej to go wymienię na inny. Dzięki koledzy za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Ci się już zaczęło dziać to daje mu czas do końca roku aż całkiem się wysypie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...