Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Ładuje jak chce

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Mam taki problem, że czasami przy uruchamianiu silnika nie załącza mi się ładowanie, świeci się

kontrolka akumulatora i na wskaźniku ładowania wskazówka pokazuje 12V.

Zdarza mi się to czasem co drugi raz, a czasem 10 razy jest dobrze a za 11 znowu brak ładowania.

Natomiast po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu wszystko wraca do normy.

Co to może być? Alternator pada powoli czy może gdzieś nie styka?

Opublikowano

Sprawdź stan szczotek alternatora na początek.

Opublikowano

Zobacz przewody na altku czy nie są pokryte białym nalotem.

Podejrzewam, że szczotki zawiesiły sie lub skonczyły.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Dzięki za podpowiedzi :good:, za tydzień się zbiorę i sprawdzę.

Jak sie z tym uporam to dam znać co było.[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 08:15_________________________________________________A więc znalazłem chwilę i wymeniłem szczoti w altku (przewody są OK). Niestety problem pozostał, choć zdarza się rzadziej. Zauważyłem, że jak odpalę i jest brak ładowania, to jak dodam więcej gazu to ładowanie wraca. Co to może być? :mysli:

Opublikowano

Kończą Ci się szczotki i wirnik w alternatorze. Przerabialem to kilka miechów temu ;))

Opublikowano

Kończą Ci się szczotki i wirnik w alternatorze. Przerabialem to kilka miechów temu ;))

zastanawiam sie nad drugim stwierdzeniem, kończy się wirnik? Niby jak? Sprawdź napęd paska.

Opublikowano
  • Autor

Szczotki wymienione jak już pisałem. Wirnik da się wymienić? Opłaca się wogóle, czy lepiej kupić drugiego altka, używkę?

Jeszcze mam jedno pytanie. Zauważyłem, że im slnik dłużej chodzi tym mniejsze napięcie w układzie tzn. Po uruchomieniu jest trochę ponad 14V i w miarę upływu czasu spada stopniowo do ok. 13,6V. Czy to normalne?

Opublikowano

Szczotki wymienione jak już pisałem. Wirnik da się wymienić? Opłaca się wogóle, czy lepiej kupić drugiego altka, używkę?

Jeszcze mam jedno pytanie. Zauważyłem, że im slnik dłużej chodzi tym mniejsze napięcie w układzie tzn. Po uruchomieniu jest trochę ponad 14V i w miarę upływu czasu spada stopniowo do ok. 13,6V. Czy to normalne?

Umnie też napięcie spada. Nawet jak wymieniłem szczotki na nowe.

Opublikowano

Ja dałem do AKN 200 zł za wirnik + 50 szczotki + 150 robota = nowy altek a 500 zł chodzą używki a dodaj sobie jeszcze robotę;) ( mówię o moim motorze). Puszczają luty dlatego na początek faluje ładowanie a później ładowanie się kończy :)

Jak znajdę swój stary wirnik to dodam zdjęcie :)

Opublikowano
  • Autor

Używka do ADRa to wydatek rzędu 80-120 zł, ale nie wiadomo w sumie na co się trafi. Narazie chyba zostawie tak jak jest, jak będzie się dziad sypał bardziej to go wymienię na inny. Dzięki koledzy za podpowiedzi

Opublikowano

Jak tak Ci się już zaczęło dziać to daje mu czas do końca roku aż całkiem się wysypie :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.