Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Kontrola oleju i 3 dźwięki czy ktoś potrafi odczytać ten komunikat


devon00

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pojawila mi sie kontrolka oleju "konewka" i wydala 3 dzwieki. czytalem na forum ze winny temu moze byc smok ktory nadaje sie do czyszczenia. ok jest to do zrobienia. ale mam pytanie czy w a4 ilosc sygnalow ma znaczenie i po ich ilosci mozna konkretnie zdefiniowac co auto chce nam dac do zrozumienia? w poprzednich moich autach marki Renault ilosc sygnalow zawsze cos oznaczala i potrafila doprowadzic do sedna sprawy. wymienilem czujnik cisnienia oleju ale nic to nie dalo. przejechalem 30 km zapalila sie 1 raz zgasilem auto odpalilem i jechalem dalej. zajechalem na parking zgasilem auto po spaleniu papierosa pojawila sie 2 raz...zgasilem auto odpalilem przejechalem jakies 200metrow zatrzymalem sie pojawila sie 3 raz. po postoju jakies 15 minut odpalilem auto i wracalem do domu ten sam odcinek 30 km i nie zapalila sie ani razu...od czego to zalezy? stan oleju na bagnecie ok podczas zapalania sie kontrolki nie odczuwam spadku mocy czy obrotow na jalowym biegu...co ta moja audi chce mi przekazac. ??

Cisnienie sprezania bylo robione i mechanik ktory siedzi w audicach powiedzial ze wszystko jest tak jak byc powinno[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 13:38_________________________________________________w silnikach aeb jest uszczelka czy silikon pod miska olejowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.8T pod miską był silikon :wink4: Kontrolka zapaliła się tylko raz i od razu następnego dnia przystąpiłem do działania :cool1:

Tak wyglądał smok: 53aaeab892d753eamed.jpg

i tyle z niego wyleciał: 09cbb544da26cbcfmed.jpg

Auto 178tyś zrobiło na oleju Castrol 5w30 long life :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę roboty. By wyjąć miskę olejową i pompę oleju trzeba wyjąć albo chociaż odkręcić z tylnych mocowań sanki zawieszenia.

Temat do ogarnięcia. Ja u siebie jestem już po zabiegu. Pompy nie czyściłem tylko wymieniłem na nową Febi.

Powodzenia w robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...