Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Uszkodzone mocowanie sprężyny pompowtryskiwacza.


snajper75

Rekomendowane odpowiedzi

Pany :)

Dzisiaj dobierałem głowicę po naprawie , gostek mi oddał pompki i takie tam pierdoły co buły wymieniane .

Jak się okazało na dwóch pompkach puściły ( nie wiem jak to nazwać podobne do naparstka :) zamki :mysli: co trzymają sprężynę na pompowtrysku )

ułamane są i za pierona nie ma jak zapiąć .Idzie to jakoś naprawić ,w ASO nie ma takiej części . Dodam że pompki działały prawidłowo .

DSC01486.jpg

DSC01487.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to samo mialem tzn mam jezdze bez nich bo tez mi pekly te zabezpieczenia. Kiedys tel gadalem z gosciem co twierdzil ze moze mi je wyslac w kopercie ze to przerabial ale po zlozeniu i zamontowaniu glowicy juz wiec auto chodzilo i zapomnialem sie do niego odezwac. Zrobilem juz 50 tys km po naprawie glowy i jest git ale jak wykminisz to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za uwarzyłem że tam gdzie były urwane to wytarło trochę te koniki co otwierają wtrysk [br]Dopisany: 26 Październik 2011, 21:17_________________________________________________Nie ma mądrego ?

:tongue4:[br]Dopisany: 27 Październik 2011, 11:49_________________________________________________trochę sprytu w rękach :naughty: i zamki naprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud techniki to nie jest :) ale najważniejsze że działa . Dorobiłem z blaszki te zamki a potem wspawałem :kox: zostało tylko obrobić i założyć .

U mnie zauważyłem że tam gdzie były urwane powycierało koniki na wałku .

Dlatego postanowiłem to naprawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt sie nie zastanawia dlaczego zawleczki puscily? Koledze ktory zalozyl PD bez ich naprawy gratuluje, wnioskuje ze nwet nie probowal ustawiac luzu bo wydalo by sie ze zrobic sie tego nie da :polew:

Przyczyna i metoda naprawy....

Auto z duzym przebiegiem i jezdzone na gownianym oleju lub LL (na jedno wychodzi), nigdy nie sprawdzone luzy na klawiaturze popychajacej PD przez to regulacja na klawiaturze powycierala sie, PD wysuwaja sie bardziej niz powinny, zrwyaja zawleczki i wybijaja jeszcze bardziej regulacje.

Metoda naprawy, wymieniac zawleczki, pospinac PD wymienic elementy regulacyjne, poskladac wsio do kupy, pamietac o odpowiednim ustawieniu PD oraz luzow na klawiaturze, przy odrobinie szczescia bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt sie nie zastanawia dlaczego zawleczki puscily? Koledze ktory zalozyl PD bez ich naprawy gratuluje, wnioskuje ze nwet nie probowal ustawiac luzu bo wydalo by sie ze zrobic sie tego nie da :polew:

Przyczyna i metoda naprawy....

Auto z duzym przebiegiem i jezdzone na gownianym oleju lub LL (na jedno wychodzi), nigdy nie sprawdzone luzy na klawiaturze popychajacej PD przez to regulacja na klawiaturze powycierala sie, PD wysuwaja sie bardziej niz powinny, zrwyaja zawleczki i wybijaja jeszcze bardziej regulacje.

Metoda naprawy, wymieniac zawleczki, pospinac PD wymienic elementy regulacyjne, poskladac wsio do kupy, pamietac o odpowiednim ustawieniu PD oraz luzow na klawiaturze, przy odrobinie szczescia bedzie dobrze.

Ja je tylko złożyłem do kupy , wymieniłem o ringi i wsadziłem do głowicy . Resztą czyli ustawieniem i regulacją ma się zająć mechanik ja po prostu się na tym nie znam :wink4: Który wymienia mi uszczelkę pod głowicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...