Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż tylnej częsci podsufitki w Avancie


raffik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów!

Jak naciskam spryskiwacz na tylną szybę to leci mi płyn do środka z okolic zawiasu klapy oraz kapie z podsufitki jakieś 10cm od tego zawiasu.Pewnikiem przełamał się wężyk.

Proszę was o poradę jak rozebrać osłonę zawiasu klapy bagażnika oraz chociaż początek w/w podsufitki.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam!

PS.

Rozebrałem już całą tapicerkę z klapy.Silniczek i wężyk tam jest OK,nic nie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil na trojniku w przednim nadkolu czy czasem wezyk nie jest pekniety

Przecież kolega raffik wyraźnie napisał, że

leci mi płyn do środka z okolic zawiasu klapy oraz kapie z podsufitki jakieś 10cm od tego zawiasu
.

Mam podobny problem z tym, że u mnnie leje spod górnej części tapicerki klapy bagażnika. Zdemontowałem tapicerkę klapy, osłonę zawiasu i ...pupa. Wężyk do spryskiwacza tylnej szyby biegnie w peszli w profilach nadwozia i klapy dla tego trudno namierzyć miejsce przecieku. Póki co odpuściłem i nie korzystam z tylnego spryskiwacza :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie dobrze! Gdzieś w tym miejscu musi być pęknięty...

Może jednak któryś z kolegów podpowie jak się dobrać do w/w miejsca podsufitki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja miałem pękniecie zaraz koło zawiasu tylnej klapy...wszystko odizolowałem problem był w tym że idzie tam plastikowy przewód spryskiwacza, ciężko było ale nałożyłem na niego gumowy przewód..problem pojawił się podczas montowanie osłony zawiasu, nowy przewód był grubszy i nie chciała się trzymać...spiąłem to trytytką i póki co jest ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil na trojniku w przednim nadkolu czy czasem wezyk nie jest pekniety

Przecież kolega raffik wyraźnie napisał, że

leci mi płyn do środka z okolic zawiasu klapy oraz kapie z podsufitki jakieś 10cm od tego zawiasu
.

U mnie lecialo tu i tu :wink4: Mialem zalany plyn Letni i w tych miejscach mialem pekniecia w zimie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - dzięki! Faktycznie jak sie zdejmie uszczelkę to podsufitka sie odchyla :good:

Teraz jak rozebrać tą plastykową obudowę zawiasu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony zawiasów trzymają się na zatrzaskach.

Na temat wycieku płynu do spryskiwaczy znad podsufitki był już swojego czasu wątek - tak więc :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się wziąłem konkretnie za wyciek płynu w tylnej części podsufitki Avant:

Zdjąłem uszczelkę od wnęki bagażnika,delikatnie podsufitka nagiąłem w dół i od razu przy krawędzi,w kratownicy,zaraz na początku było widać przeciek ze względu na popękany(jakby ze starości)wężyk.Więc u ciałem ile dałem radę sięgnąć,połączyłem za pomocą plastykowej złączki i wstawiłem nowy aż do samego zawiasu,lecz już go położyłem centralnie na podsufitce.Działa jak ta lala :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...