Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o pomoc, błędy - 00575, 00741, 00519


maciejas002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Poprosiłem kolegę o pomoc by zdiagnozował mi auto, miał VAGa jakiegoś alpha, wersja 0.4 czy coś takiego, jako że on ma Opla podpiął się do mnie i znalazł coś takiego:

3 DTC's Found:

00575 - Intake Manifold Pressure

17-10 - Control Difference - Intermittent

00741 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

00519 - Shareware Version. To Decode all DTC's

28-00 - Please Register/Activate

Nie jestem specmajster od komputerów ani tym bardziej od VAG'a, czy ktoś może poradzić o co chodzi ? Poszukałem trochę na forum, o 00575 doczytałem że może to być N75 i/lub wężyki, pytanie tylko które powinienem sprawdzić-wymienić i jak to zrobić(tj.sprawdzić czy coś z nimi nie tak). Czy N75 da się wyjąć bez rozbierania przodu? Niedawno robiłem rozrząd i poprosiłem mechanika by zerknął na to jak rozbierze, mówił że jest ok, ale jak widać komputer pokazuje co innego.

Reszty błędów trochę nie kapuję, 00741 - mnie się nic nie świeciło na zegarach, właściwie auto jeździ normalnie, z tym że brak mu mocy, turbinka syczy od niskich obrotów, ale to chyba ok? :>

Dorzucam zdjęcie motoru, wskazałby ktoś uprzejmy w paint'cie :P które ew.wężyki wymienić czy może powinienem zrobić coś jeszcze zanim przystąpię do napraw, bo może to nie to? Szkoda roboty, każdy wie ;) a moc musi być :decayed:

http://img100.imageshack.us/img100/5589/p1010675t.jpg

Z góry dziękuję za pomoc :):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 00575 to jest o tyle problem że winne temu może byc wiele rzeczy.

Dlatego najlepiej zrobic logi.

00741 to Brake Pedal Position Monitor

Kontrola Pedału Hamulca.

00519 to chyba czujnik G71 ale to może byc spowodowane problemem z doładowaniem.

podmień N75 z N18 albo jakiś napewno działający N75 i sprawdź czy auto lepiej jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy napisali dodatkowo możesz sprawdzic wężyk idący do ecu czy nie jet zaolejony lub pęknięty a dokładnie jak napisał patryk logi dynamiczne przynajmniej grupy 11 a najlepiej komplet wszystko masz w tym dziale jak i co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 00575 to jest o tyle problem że winne temu może byc wiele rzeczy.

Dlatego najlepiej zrobic logi.

00741 to Brake Pedal Position Monitor

Kontrola Pedału Hamulca.

00519 to chyba czujnik G71 ale to może byc spowodowane problemem z doładowaniem.

podmień N75 z N18 albo jakiś napewno działający N75 i sprawdź czy auto lepiej jezdzi.

Czy blad dotyczacy hamulca moze miec cos wspolnego z wypalona zarowka w 3cim swiatle stop ? Czy ten blad jest powazny? Da sie mu jakos zaradzic czy to kwestia shift+delete ;) ? Logi jak beda to napisze, poki co jutro 1.11.2011 :o i nocka w pracy, jak mi sie uda z kims zrobi logi to dam znac, zajrze do FAQ jakie jeszcze zrobic proczy grupy 11 to chyba jeszcze 3 o ile dobrze kojarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...