Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Koszt wybudowania domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kolego dużo zalezy jak ten dom ma wygladać.

Jesli chodzi o ekonomię i powierznię użytkową około 140m kwadratowych to proponuję domek parterowy z poddaszem użytkowym bez podpiwniczenia, ponieważ jest to dosyć kosztochłonne (prace w ziemi generują koszt robocizny i dużo betonu) i nie wygodne bo trzeba latać po schodach.

Np coś takiego

http://pprojekt.pl/projekt378-bella__119_1_m.html

W technologi budowy z cegły dziurawki + styropian 10cm + niedroga elewacja klej i tynk mineralny

Dach z blachodachówki

Okna najzwyklejsze palstikowe

Kuchnia same ściany i płytki na podłodze ew ścianie

Tynki maszynowe

Na podłodze panele

Łazienka standart płytki za 40zł za metr + zwykła wanna lub prysznic

Instalacja elektryczna

Ogrzewanie węgłowe lub miał + grzejniki panelowe

Sposobem gospodarczym da sie mieszkać w takim domu za jakieś 160-170tyś zł.

Innowacyjne technologie daruj sobie bo to wcale tanie ani ekonomiczne nie jest np. pompa ciepła zużywa tyle prądu, że opłaca sie w zasadzie kupic zwykły grzejnik elektryczny i z niego korzystać, panele też porażka

Opublikowano

wodę jak i centralne ogrzewanie zawsze można poprowadzić z kominka :good: zakłada sie taki specjalny "płaszcz" nad kominkiem + coś w stylu bojlera i podczas palenia w kominku nagrzewa się woda do kąpania + idzie ona w kaloryfery :naughty:

z tego co pamiętam, to dwa lata temu koszt takiego płaszcza z robocizną wychodził jakieś 20 tyś. ale jak pali się dużo na zimę, bo bardzo opłacalny interes :good:

Opublikowano

wodę jak i centralne ogrzewanie zawsze można poprowadzić z kominka :good: zakłada sie taki specjalny "płaszcz" nad kominkiem + coś w stylu bojlera i podczas palenia w kominku nagrzewa się woda do kąpania + idzie ona w kaloryfery :naughty:

z tego co pamiętam, to dwa lata temu koszt takiego płaszcza z robocizną wychodził jakieś 20 tyś. ale jak pali się dużo na zimę, bo bardzo opłacalny interes :good:

20 ptysi? niemożliwe

Opublikowano

wodę jak i centralne ogrzewanie zawsze można poprowadzić z kominka :good: zakłada sie taki specjalny "płaszcz" nad kominkiem + coś w stylu bojlera i podczas palenia w kominku nagrzewa się woda do kąpania + idzie ona w kaloryfery :naughty:

z tego co pamiętam, to dwa lata temu koszt takiego płaszcza z robocizną wychodził jakieś 20 tyś. ale jak pali się dużo na zimę, bo bardzo opłacalny interes :good:

20 ptysi? niemożliwe

czemu niemożliwe :mysli:

tutaj nie tylko jest koszt samego płaszcza, trzeba to wszystko doprowadzić do pieca - powiedzmy gazowego

no i wszystko zależy od producenta oraz lokalizacji w PL :decayed:

Opublikowano

wodę jak i centralne ogrzewanie zawsze można poprowadzić z kominka :good: zakłada sie taki specjalny "płaszcz" nad kominkiem + coś w stylu bojlera i podczas palenia w kominku nagrzewa się woda do kąpania + idzie ona w kaloryfery :naughty:

z tego co pamiętam, to dwa lata temu koszt takiego płaszcza z robocizną wychodził jakieś 20 tyś. ale jak pali się dużo na zimę, bo bardzo opłacalny interes :good:

20 ptysi? niemożliwe

czemu niemożliwe :mysli:

tutaj nie tylko jest koszt samego płaszcza, trzeba to wszystko doprowadzić do pieca - powiedzmy gazowego

no i wszystko zależy od producenta oraz lokalizacji w PL :decayed:

dokładnie :good: poza tym sama elektornika do tego chyba droga :mysli:

tak czy inaczej, wiem ze im się opłacało to zakładać :naughty:

Opublikowano

wodę jak i centralne ogrzewanie zawsze można poprowadzić z kominka :good: zakłada sie taki specjalny "płaszcz" nad kominkiem + coś w stylu bojlera i podczas palenia w kominku nagrzewa się woda do kąpania + idzie ona w kaloryfery :naughty:

z tego co pamiętam, to dwa lata temu koszt takiego płaszcza z robocizną wychodził jakieś 20 tyś. ale jak pali się dużo na zimę, bo bardzo opłacalny interes :good:

20 ptysi? niemożliwe

czemu niemożliwe :mysli:

tutaj nie tylko jest koszt samego płaszcza, trzeba to wszystko doprowadzić do pieca - powiedzmy gazowego

no i wszystko zależy od producenta oraz lokalizacji w PL :decayed:

dokładnie :good: poza tym sama elektornika do tego chyba droga :mysli:

tak czy inaczej, wiem ze im się opłacało to zakładać :naughty:

Cała instalacja Co mogła tyle kosztować, sam płaszcz wodny i pompka cyrkulacyjna oraz prosty sterownik to koszt znośny. Oczywiście jak ktoś sie nie zna i nie ma znysły technicznego zapłąci kazde pieniądze jak spec dobrze go podbierze, ale to już inna kwestia.

Opublikowano

wodę jak i centralne ogrzewanie zawsze można poprowadzić z kominka :good: zakłada sie taki specjalny "płaszcz" nad kominkiem + coś w stylu bojlera i podczas palenia w kominku nagrzewa się woda do kąpania + idzie ona w kaloryfery :naughty:

z tego co pamiętam, to dwa lata temu koszt takiego płaszcza z robocizną wychodził jakieś 20 tyś. ale jak pali się dużo na zimę, bo bardzo opłacalny interes :good:

wystarczy zwykły kominek z płaszczem wodnym

dobry kominek to 5-6tysi reszta to rurki i grzejniki a jak chcesz tym ogrzać cały dom to musisz mieć pompkę która poda dalej...

drugie rozwiązanie to poprowadzone kanały np. w wieńcach z czerwonej cegły i masz nadmuch za pomocą wentylatora z kominka ciepłego powietrza..

Ja ogólnie nie jestem za ogrzewaniem kominkiem całego domu za dużo syfu w salonie itd.

to może być okazjonalne albo np. zapalić po południu i do wypalanie a nie cały czas i już to przerabiałem :wink4:

system gospodarczym wybudujesz tanio dom jeśli masz pojęcie i pilnujesz majstra albo robisz większości sam...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.