Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Stuki podczas łapania biegu


bartekw2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się czy stuki jakie wydobywają się w momencie kiedy puszczam sprzęgło i zaczyna łapać bieg mogą być spowodowane złym stanem podpory wału? jakiś czas temu byłem u mechanika i powiedział mi żebym sie zastanowił nad wymianą. Czy ktoś wymieniał taką podporę, można wymienić samo łożysko czy z całą obudową?

Szperając po allegro znalazłem taką podporę

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=podpora+wa%C5%82u+audi+b6&category=50863

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% podpora wału? u mnie cały wał nadaje się na śmietnik bo poleciały przeguby, poszukaj moich postów na temat stukania, nagrywałem filmiki może pomogą w zdiagnozowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 nie ma przegubów, wał jest na sztywno jak patrzyliśmy w b6 pewnie podobnie.

Ale tez jestem zainteresowany podpora, ciezko to wymienić, bo podobno podpora wystepuje tylko z wałem a tu jest oddzielnie. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wymieniłem podporę, stuki może ciut mniej słychać ale zdecydowanie zrobiło sie ciszej w aucie. Podpora była w fatalnym stanie, nie było smarowania kulek w łożysku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wymieniłeś sama podporę, ją sie jakoś nabija na wał ??? ile czasu to zajęło i ile kasy wyszło.??

Kłopotliwa ta wymiana???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za podpore zapłaciłem coś koło 250 zł, u znajomego mechanika wymieniłem skasował mnie 40 zł. Wiem że przypadkowo trafiłem taką podporę która miała odpowiedni rozstaw śrub montażowych. Rozłączył wał, zdjął łożysko choć wiem że miał z tym problem. Było zapieczone max i musiał je potraktować młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...