Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] MONTAŻ CONCERT II w miejsce normalnego radia - KABEL CAN - kto zrobi


laguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czyznacie może frmę lub kogoś, kto byłby w stanie zrobić ten kabel i zamontować Concert 2 pod normalną instalację?

Czytałęm tutaj jak to się robi - ale trzeba się trochę na tym znać :(

Bardzo mi się podoba radio oryginalne, dlatego chciałby je mieć

czytając temat w "warsztacie" nie za bardzo znalazłęm jak rozwiązanie jest zasilenie tylnych głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyznacie może frmę lub kogoś, kto byłby w stanie zrobić ten kabel i zamontować Concert 2 pod normalną instalację?

Czytałęm tutaj jak to się robi - ale trzeba się trochę na tym znać :(

Bardzo mi się podoba radio oryginalne, dlatego chciałby je mieć

czytając temat w "warsztacie" nie za bardzo znalazłęm jak rozwiązanie jest zasilenie tylnych głośników

Wszystko jest opisane, zaręczam. Tylne głośniki powinny być zasilane nie bezpośrednio z radia (jak to ma miejsce w przypadku nie ori sprzętu) ale poprzez odpowiedni wzmacniacz, ot taka różnica Concerta (i chyba nie tylko jego) w stosunku do after marketowego sprzętu. Bez wzmaka zagra tylko przód jeśli podłączysz kostki radia tak jak masz w tej chwili. Teoretycznie można też zmostkować tył z przodem ale efekt nie będzie taki jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak się nie znasz na tym to odpuść temat. Samo dorobienie CANa mało ci pomoże. Będzie chodzić radio wyświetlacz na fisie ale tylne głośniki już nie. Musisz przerobić instalacje na aktywna z tyłu. Przy całym szacunku do fabrycznego sprzętu jego jedyne zalety to obsługa FISa i dobre komponowanie z wnętrzem auta. Ja miałem fabryczne audio i w pierwszej kolejności pozbyłem się fabrycznego radia zamieniając je na ALPINE CDA9883r komponuje się ono z konsolą świetnie a dźwięk jest nie do porównania. Ostatnio dałem sobie spokój ze słuchaniem aktywnego tyłu i podłączyłem głośniki w tylnych drzwiach bezpośrednio do radia i prawda jest taka że grają o niebo lepiej niż na fabrycznym wzmacniaczu. Ale wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jestesmy przy Concercie i przy kablach to tak zapytam czy ktokolwiek przepychał kabel od radia do centralnego głośniczka z przodu? raz próbowałem ale ni cholery nie dałem rady. macie jakiś sposób którędy go najłatwiej przecisnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jestesmy przy Concercie i przy kablach to tak zapytam czy ktokolwiek przepychał kabel od radia do centralnego głośniczka z przodu? raz próbowałem ale ni cholery nie dałem rady. macie jakiś sposób którędy go najłatwiej przecisnąć?

Wyciagnij kratke w podszybiu i przeciagnij do dolu jakis grubszy przewod zaczepiajac przewody do glosnika ktore maja pojsc :wink4:

Oczywiscie radio z Przodu wyciagnij :) powinien ukazac sie kolo obudowy za radiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jestesmy przy Concercie i przy kablach to tak zapytam czy ktokolwiek przepychał kabel od radia do centralnego głośniczka z przodu? raz próbowałem ale ni cholery nie dałem rady. macie jakiś sposób którędy go najłatwiej przecisnąć?

Wyciagnij kratke w podszybiu i przeciagnij do dolu jakis grubszy przewod zaczepiajac przewody do glosnika ktore maja pojsc :wink4:

Oczywiscie radio z Przodu wyciagnij :) powinien ukazac sie kolo obudowy za radiem .

niby próbowalem ale jedyne miejsce jakie znalazłem to był dość ciasny otwór przez który przechodzi kabel do czujnika nasłonecznienia. reszta wg mnie jest zabudowana wylotem nawiewu. no nic bede musiał jeszcze pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki.

Posłucham rad klaczka84.

Za dużo zachodu, mi głównie chodziło o efekt wizualny, ale fakt szkoda tracić na audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle. Jeśli chce ci się dłubać wszystko samemu to można się bawić ale same klocki z radiem to będzie pewnie z 600-700zł zależy za ile trafisz radio, a roboty jest naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle. Jeśli chce ci się dłubać wszystko samemu to można się bawić ale same klocki z radiem to będzie pewnie z 600-700zł zależy za ile trafisz radio, a roboty jest naprawdę dużo.

nie przesadzaj, nic nie jest ciezko i roboty nie ma duzo. Radio mozna kupic juz od 300 stowek, od czasu do czasu nawet na forum ktos oferuje concerta w dobrej cenie. po drugie, wzmacniacz mozna spokojnie kupic na allegro w cenie 100-150 zlotych. albo nawet taniej jak sie uda. co do tego? a chwila pracy elektryka, ktora mnie kosztowala 100pln i wszystko dziala jak nalezy. jedno male ale - wzmacaniacza nie ma sensu pchac do bagaznika - tutaj zgodze sie ze byloby za duzo roboty z przygotowaniem calej wiazki i prowadzeniem jej w te i nazad. mi elektryk bardoz ladnie zamocowal wzmacniacz za schowkiem pasazera dzieki czemy wykorzystal istniejaca instalacje w samochodzie a wszystko tylko zgrabnie polaczyl. wiec nie wiem gdzie tu jakas trudnosc...

za niewielkie pieniadze mozna dokupic sobie suba do bagaznika (elektryk mi przeprowadzil ten kabelek od wzmaka do bagaznika) oraz glosniczek centralny z przodu. to juz mozna zrobic samemu jesli sie ma chwile i ochote :)

Jesli ktos jednak jest na tyle ortodoksyjny, ze chce wszystko sam to owszem dojdzie mu poglowkowanie nad polaczeniem radio-wzmak-glosniki ale to jest do ogarniecia. Ja nie mialem na to czasu a poza tym jakos robota z kabelkami nie jest moim hobby i raczej srednio mi to wychodzi. wiec za sensowne pieniadze i do porzadku zrobil to elektryk. Uwazam, ze warto bylo, gra dla mnie wystarczajaco dobrze nawet na 8 glosnikach bo tych dwoch o ktorych wpominalem jakos nie mam czasu zamontowac...

To co zrobilem sam to podlaczenie kabelkow z zegarow do radia (CAN), skoro mnie sie udalo to kazdy to potrafi (chociaz moj kabelek a wiazki zrobione przez elektryka jakby troche sie roznia :polew:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyznacie może frmę lub kogoś, kto byłby w stanie zrobić ten kabel i zamontować Concert 2 pod normalną instalację?

Czytałęm tutaj jak to się robi - ale trzeba się trochę na tym znać :(

Bardzo mi się podoba radio oryginalne, dlatego chciałby je mieć

czytając temat w "warsztacie" nie za bardzo znalazłęm jak rozwiązanie jest zasilenie tylnych głośników

...z Torunia troszke daleko do mnie, ale jakby Ci sie chciało to ogarne temata :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...