Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nagle trzeszczące ,syczące i słabo grające głośniki


patrosss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

mam problem z moja OOOO

A mianowicie taki ze gdy włanczam radio (całkiem nowe jvc) to strasznie trzeszcza głosniki syczą i słabo graja. mozna tylko słychać na jakis 15% głośnosci bo jak sie wiecej da to tylko słychać syczenie itp.

dodam do tego że autko stało z 2 dni i po uruchomieniu własnie tak sie dzieje do dziś .. podłączylem inny głosnik i to samo .

Prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz inne radio, to podłącz je pod te głośniki i zobacz czy dalej syczy, jeśli tak to znaczy że wina głośników, co jest mało prawdopodobne. Piszesz że podłączałeś inne głośniki, czyli wina leży po stronie radia. Popatrz w instalację, znajdź masę i upewnij się że wszystko jest z nią ok, bo głośniki właśnie dziwnie się zachowują gdy radio ma problem z masą. U mnie kiedyś w głośnikach było słychać jak szybę otwierałem :cool1: [br]Dopisany: 10 Listopad 2011, 21:28_________________________________________________Mówisz że auto stało 2 dni i po uruchomieniu się to dzieje? A coś przez te 2 dni robiłeś przy aucie czy tylko stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, tak się zastanowiłem, no i skoro jest jakieś syczenie to pewnie zwarcie, bo jak jest problem z masą to raczej buczy w głośnikach, a jak syczy to najszybciej zwarcie. Tylko gdzie? [br]Dopisany: 10 Listopad 2011, 23:25_________________________________________________ja bym na twoim miejscu zaczął od instalacji, w necie jest pełno opisów i schematów kostek, trzeba posprawdzać czy na pewno masz wszystko w porządku. No ale dziwi mnie to, że nic nie ruszałeś i nagle zaczęło się tak dziwnie zachowywać. Gdybyś coś ruszał w instalacji no to ok, pewnie problem byłby już zdiagnozowany, ale skoro samochód tylko stał to jakim cudem mogło się coś spartolić? Czy może coś grzebałeś i się przyznać nie chcesz? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem rozppiske http://mackuz.bolinko.org/is/img4/1134910919_kostka_iso.jpg

musze sprawdzic podlaczenie i mase ...a jak bedzie tak samo to podmienie radio i zobacze czy moje radio ok gra ..

ale wlasnie zwarcie tylko gdzie wszystkie glosniki odkrecilem i sa dobrze podlaczone ..

co do tego stania to stało bo były zderzaki malowane i stało autko w garazu z odłączonym akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, wg tego schematu posprawdzaj kabelki. Bo to jest ogólnie schemat kostki, jeszcze potrzebujesz jakiegoś miernika żeby posprawdzać instalację z samochodu, chyba że masz wszystko ori i nikt nic nie lutował, to można po kolorach kabelków posprawdzać, a jak nie no to miernik i dzida :wink4: tylko nie pomyl kabelków od masy i mute, bo mute to jest brązowy a masa czarny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiolem tylne glosniki i przod zaczol ladnie grac . Z tylu radia jak sa kostki to jednym slowem jest taka mieszanina ze to masakra. Jak przyjade do lodzi to sie pobawie . I zaloze nowe kable bo widac ze ktos tam cos kombinowal. Dziekuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...