Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Przejscie z Dwumasa na Jednomasa .... Co potrzeba ??


kajzera

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Nie, ja kupiłem na ebay. Sprzęgło w środku nowe od SACHS.

To na alle jest nieźle drogo. Ja swoje kupiłem za 260 F jakoś, pierw cena była 290 F a teraz est 200 F jak się nie mylę.[br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 09:49_________________________________________________Tak, sprawdzałem stoi teraz 206 F, czyli jakieś 1000 zł z groszami. Plus koszta wysyłki do Polski, powinno być taniej jak te z alle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchaj po zmianie na jednomas nie odczuwasz jakiś nieprzyjemnych szarpnięć itp? Jakieś róznice?

Ja sie zastanawiałem czy nie lepiej kupić uzywanego oryginalnego dwumasa, pytanie jak rozpoznać w jakim jest stanie. Czy jeszcze sie jakis czas na nim pojezdzi?

Czy ktos moze mi pokazać tą aukcje z ebaya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Po zmianie to pisałem co się u mnie dzieje. Częściej zmiana biegów, bo są bardziej odczuwalne drgania, przy niskich prędkościach na wyższym biegu. Tak poza tym chyba nie widzę różnicy.

Tu masz tą AUKCJE

Ale już podniósł cenę. Ale nie szkodzi do niego napisać.

Poza tym, wydaje mi się że taniej kupisz nawet od niego dwumasa ze sprzęgłem SACHSA niż w Polsce.

Możesz jeszcze zobaczyć TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze jest jedna opcja regenerowane koła dwumasowe, ponoć w Poznaniu dają na to 2 lata gwarancji. Aczkolwiek nie spotkałem się z opiniami na temat takich kół. Być może beda lepsze niż np używka, albo będą totalnym szitem.

Szkoda że 1.8T w audi sa mało popularne w stosunku do 1.9tdi. Na pewno istnieje opcja tak jak w poprzecznych na zamontowanie jakiegoś jednomasu z innnego auta.

W golfach itp wkladaja sprzegla/kola z vr6/g60/1Z i wszystko ladnie pasuje i to jest koszt pi razy oko 800 za zestaw i na pewno nie rozleci się w 1.8t.

Dwumas Sachs do 1.8T kosztuje 1390zl

Dwumas LUk do 1.8T kosztuje 1560zl

Regererowany dwumas z gwarancja 500-800zl

Uzywany dwumas: 200-500zl

Zestaw z kolem jednomasowym VALEO: 1580zl

Jeszcze spytam mechanika ile kosztuje robocizna...

Dodam jeszcze ze dwumas/jednomas musi wytrzymać moc koło 200koni i obciążenia Quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za robotę więcej niż 300 - 350zł nie powinien wziąć za wywalenie skrzyni i zmianę sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega Colo nie jeździ na jednomasie, ale on ma B5...

Jezdzi w B5 ale to raczej nie ma roznicy....

Tak jak kolega Ks1adz napisal, czuc drgania przy wysokich biegach/niskich obrotach.

W moim temacie jest napisane co potrzeba.

1tys za calosc to moze byc ciekawa opcja z ebaya tylko jedno pytanie, tam jest tarcza 228 czy 240mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęgło, to oni pisali mi, bo pytałem specjalnie, czy sprzęgło będzie trzeba dokupować u nich czy podejdzie normalne. Oczywiście odpisali, że trza później u nich, itd.

Nie różni się niczym, sprzęgło wrzucają SACHSA. Dlatego też podejrzewam, że sam solid podejdzie do wszystkich aut co podchodzi normalny dwumas, sprzęgło, z tą samą skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wychodzi na to, że:

koszt wymiany dwumasa u mnie na wiosce to 300zł

Co najlepsze mechanik od razu na dzien dobry odradzil regenerację dwumasa.

Uzywka będzie dobra jeśli będzie nowa...

To na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęgło, to oni pisali mi, bo pytałem specjalnie, czy sprzęgło będzie trzeba dokupować u nich czy podejdzie normalne. Oczywiście odpisali, że trza później u nich, itd.

Nie różni się niczym, sprzęgło wrzucają SACHSA. Dlatego też podejrzewam, że sam solid podejdzie do wszystkich aut co podchodzi normalny dwumas, sprzęgło, z tą samą skrzynią.

Czyli tarcza 228 pewnie.

Ja zmienilem u siebie na jednomas bo chcialem przejsc na tarcze 240mm. Zawsze wiecej udzwignie NM.

Ale za to wiecej kombinowania, tu klikasz w aukcje i masz ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...