Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z ABS (coś dzwoni w kole)


dugi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ABS i chciałem się Was poradziś.

Jechałem kiedyś autem i zaczęło coś dzwonić(jak ministrant w kościele) - niby z lewego przedniego koła. Po ok. 200m zapaliła się lampka ostrzegawcza i ABS. Po zgaszeniu silnika i odpaleniu ostrzegawcza i ABS już sie nie świeciła.

I tak jeżdzę już tydzień i dzwoni coś w tym kole(jak jade po prostemu ze startu to( w wiekszosci) cisza jak skrece w lewo to sie zaczyna to dzwonienie, skręcam mocno w prawo to milknie).

ABS(razem z ostrzegawczą) zaświeci się od czasu do czasu - różnie bywa, raczej losowo - nie ma reguły.

Dodatkowo zauważyłem, że (o ile sie wcześniej ABS nie zaświeci - a przez to wyłączy) auto przy hamowaniu ABS potrafi odbijać pedał mimo iż ledwo co naciskam na niego a i prędkość niewielka.

Na moje oko to coś się stało z pierścionkiem od ABS ale chciałbym poznać Waszą opinię.

I jeszcze jedno pytanie - czy można zczytać błędy gdy auto nie zgłasza nic(no bo nie zawsze ten ABS sie zaświeci i nie jestem pewien które to koło).

PS: nie dzwonią to klocki ani ich mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pękł po prostu pierścien według mnie, ale sprawdź vagiem auto jeśli to byłby problem nawet sporadyczny z czujnikiem to na pewno się zapisał, jeśli nie będzie żadnych błędów to koronka na przegubie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...