Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana skrzyni w 1.8t


NoJA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 5 biegową skrzynie biegów da się ją wymienić na 6 ?

Jeśli tak to co jest potrzebne i jakie są orientacyjne koszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da, kwestia czy będzie to opłacalne. Potrzebujesz kompletną skrzynie, sprzęgło z dumasem, półośki, wybierak. Jeśli o czymś zapomniałem to niech ktoś dopisze. Masz FWD, więc jest łatwiej niż w quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da, kwestia czy będzie to opłacalne. Potrzebujesz kompletną skrzynie, sprzęgło z dumasem, półośki, wybierak. Jeśli o czymś zapomniałem to niech ktoś dopisze. Masz FWD, więc jest łatwiej niż w quattro.

Sprzęgła i dwumasy nie trzeba wymieniać, co do półosi nie wiem :mysli: ale być może też nie.

Sprzęgła w 1.8T A4 B6 mają te same wymiary, nawet w passacie B5 sprzęgło ma ten sam wymiar. Tak samo jest z kołem dwumasowym.

Kod literowy skrzyń do 1.8T 140kw 6 speed FWD to np. GEA okres stos. 11.02/12.03, HES okres stos. 12.03/12.04, :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło w skrzyni 6-biegowej ma większą średnicę, więc na pewno trzeba wymienić.

Nie ma, , rozmiar sprzęgła jest taki sam 228mm, we wszystkich A4 B6 1.8T.

Większą średnicę ma V6 3.0L 240mm.

Jeśli już to sprzęgła do poszczególnych 1.8T różnią się wytrzymałością. :)

Taka ciekawostka:

Mam u siebie sześcio biegową skrzynię, akurat jak wymieniałem u siebie sprzęgło, miałem rozebrany silnik 1.8T z passata B5 '97r., i z ciekawości porównałem oba sprzęgła, i o dziwo, dwumas tarcza i docisk z passata pasował do mojej A4 :shocked:.

Tylko nie wiem jak by to jeździło po zmontowaniu wszystkiego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ajl 180KM jest inne sprzęgło niż w aeb 150Km. Rozmiar jest ten sam ale inne numery trudno powiedzieć czy to naciąganie producentów czy różnia sie wytrzymałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ajl 180KM jest inne sprzęgło niż w aeb 150Km. Rozmiar jest ten sam ale inne numery trudno powiedzieć czy to naciąganie producentów czy różnia sie wytrzymałością?

Tak tak numerami się różnią, praktycznie do każdego 1.8T sprzęgło ma inny numer :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie. Moim zdaniem jest to naciąganie i tyle.

Kolega mi zamawiał tu w Anglii sprzęgło jak mieliśmy wymieniać. Podał, że potrzebuje sprzęgło do 1.8 T i tyle. Gość pyta o rejestrację itd.. a mój kumpel a po co to Panu, ja wiem co ja chcę.

Później jak dostał dane auta, to stwierdził, że my mamy Quattro więc czemu chcę do zwykłej?

Jedno i to samo, a w sklepie nawet nie wiedzą o tym. Tak samo jest z Passatem, jeśli się nie mylę. Sprzęgło to samo i pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...