Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem zmiany biegu z jedynki na dwójkę


adeko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem przeczytalem dużo wątków ale żaden nie pasuje do mojego problemu.

Po pierwsze czy w waszych maszynach jest wyczuwalny luz przy wciskaniu sprzegla tak z dwa centymetry.

Po drugie jak spadnie temperatura ponizej 15 stopni na zimnym silniku zmiana biegu z jedynki na dwojke to masakra tak ciezko wbic ta dwojke to samo dzieje sie z redukcja z trojki na dwojke tez ciezko jak przejade okolo siedem kilometrow problemu niema biegi wyzej wymienione wchodza bez problemu tak samo jak temperatura na dworze

jest osiemnascie stopni to biegi chadza bez problemu.

Pozostale biegi czy zimno czy cieplo wchodza jednym palcem.

Olej wymieniłem w marcu tego roku w ostatnia zime podobna byla sytuacja

Bylem przygotowany na naprawe skrzyni ale z powodow finansowych przelozylem to

na wiosne potem byla dodatnia temperatura i wymieniony olej problemu nie bylo aż do teraz

czym zimniej to wiekszy opor przy zmianie.

Olej wymieniony na mobil syntax 75w90

Sprzeglo bierze ladnie od dolu tylko ten luz na początku u znajomego tez jest taki sam

luz tylko że u niego sprzeglo łapie przy koncu ma taki sam motor jak ja tylko w avancie

Niema pojecia co to moze byc czy sprzeglo czy synchronizator dzisiaj jak bede wracal z pracy odpale webasto i zobacze czy będzie lepiej tamtej zimy chyba bylo lepiej ale zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem przeczytalem dużo wątków ale żaden nie pasuje do mojego problemu.

Po pierwsze czy w waszych maszynach jest wyczuwalny luz przy wciskaniu sprzegla tak z dwa centymetry.

Po drugie jak spadnie temperatura ponizej 15 stopni na zimnym silniku zmiana biegu z jedynki na dwojke to masakra tak ciezko wbic ta dwojke to samo dzieje sie z redukcja z trojki na dwojke tez ciezko jak przejade okolo siedem kilometrow problemu niema biegi wyzej wymienione wchodza bez problemu tak samo jak temperatura na dworze

jest osiemnascie stopni to biegi chadza bez problemu.

Pozostale biegi czy zimno czy cieplo wchodza jednym palcem.

Olej wymieniłem w marcu tego roku w ostatnia zime podobna byla sytuacja

Bylem przygotowany na naprawe skrzyni ale z powodow finansowych przelozylem to

na wiosne potem byla dodatnia temperatura i wymieniony olej problemu nie bylo aż do teraz

czym zimniej to wiekszy opor przy zmianie.

Olej wymieniony na mobil syntax 75w90

Sprzeglo bierze ladnie od dolu tylko ten luz na początku u znajomego tez jest taki sam

luz tylko że u niego sprzeglo łapie przy koncu ma taki sam motor jak ja tylko w avancie

Niema pojecia co to moze byc czy sprzeglo czy synchronizator dzisiaj jak bede wracal z pracy odpale webasto i zobacze czy będzie lepiej tamtej zimy chyba bylo lepiej ale zobacze.

Odpowietrzałeś sprzęgło? Jeżeli nie a biegi wchodzą z oporem jak przez zęby to możesz mieć zapowietrzone sprzęgło mimo, że pedał wraca normalnie. Miałem podobne problemy i przez przypadek w książce sam naprawiam VW passat znalazłem informację, że problem leży w zapowietrzonym sprzęgle. Swój problem rozwiązałem w ten sposób, że pojechałem do ASO gdzie wymieniono mi przy użyciu pneumatycznego urządzenia płyn w układzie hamulcowym i przelano układ sprzęgła. Okazało się, że miałem zapowietrzone sprzęgło mimo, ze wydawało mi się OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...