Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana skrzyni 5 biegowej QUATTRO na 6 - problem drgania


Ksiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Spory czas temu wrzucilem skrzynie 6 biegowa. Zmienilem do tego wal i wybierak.

Na poczatku bylo wszystko ok, dopiero po jakims czasie zaczely sie problemy.

Auto dostaje duzych drgan jak zaczyna wskakiwac na obroty, zaczyna ciagnac.

Wymienilem kolo zamachowe na SOLIDA bo myslalem ze to jest problem ale nic sie nie zmienilo.

Ktos wspomnial ze trzeba wymienic tez tylny dyfer, czy i, jakies oski bo 6 ma inne przelozenia, ale nie jest to do konca pewne.

Panowie poradzcie.

Pozdrawiam [br]Dopisany: 14 Listopad 2011, 22:19_________________________________________________Czyzby nie bylo speca od quattro i zmian skrzyni [/email]

Dziwne jest tez to ze jak auto ma moc to sa drgania, a jak traci, sam nie wiem czemu, raz jet raz nie ma, to tych drgan nie ma.[br]Dopisany: 15 Listopad 2011, 12:59_________________________________________________Wieczór!

Dalej nie znalazłem odpowiedzi na drganie mojego autka.

Znalazłem za to odpowiedź co do mocy.

Wracając do napędu, o ile jest tam problem z dyfrem, słyszałem że czasami można wjechać autem w "pole", że tak napiszę i go lekko przeorać, może się naprawi... :gwizdanie:

[br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 18:30_________________________________________________No dobra Panowie, męczę Was z tym tematem... to może po numerze dyfra idzie jakoś się dowiedzieć z jakiej skrzyni był? I czy będzie pasował do mojej?

Sam nie wiem jaką mam (chodzi mi o numer, bo że sześciobiegowa to wiem :tongue4:), ewentualnie gdzie będzie to napisane na skrzyni to sprawdzę.

Bo już nie wiem w czym problem. Autko jedzie i kręci się bez problemu, ale na niskich biegach i tak do 140 km/h. A już 180 km/h to jest maksymalna prędkość, i raczej ciężko ją przekroczyć.

Wydaje mi się, że to raczej może być problem tego dyfra, przeniesienia napędu itd., bo aż ciężko mi uwierzyć że autko nie pojedzie 200 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz info gdzie znaleźć oznaczenie skrzyni i dyfra. :) jak podasz oznaczenia to może ktoś Ci w końcu pomoże.

Oznaczenie_skrzyni_bieg_w_5_S.jpg

Oznaczenie_skrzyni_bieg_w_6_S.jpg

most_nap_dowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Super, dziękuję za odpowiedź.

Wjadę na podnośnik, spiszę wszystko i wrzucę tutaj. Może do czegoś ktoś dojdzie :wink4:[br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 15:30_________________________________________________Doberek!

Jedyne numery jakie udało mi się spisać, bez zdejmowania skrzyni i dyfra:

skrzynia:

numer od dołu: GJW16084

10X301108N

numer z boku: A38,62H (chyba taki, ale do końca nie jestem pewny, ciężko się tam dostać by coś zobaczyć :embarrassed:)

dyfer:

numer z dołu: ETS120302

MWK1s.

I to tyle co udało mi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co udało mi się znaleźć w ETCE.

Skrzynia GJW przełożenia 37/9, prawdopodobnie pochodzi od silnika BFB, montowana od 06/03r. do 06/08r.

Most który siedzi u Ciebie ETS ma przełożenia 35/9

Mosty które będą pasowały do twojej skrzyni to:

ETQ przeł. 37/9, montowany '01r.-'05r. w A4 i '07r.-'11r. A6 Allroad

ETR 37/9, montowany '01r.-'08r.

HNQ 37/9, ten był montowany po 2004r.

Jak szukałem tych informacji to wychodziło, że mosty ETR i HNQ były montowane tylko ze skrzynią GJW do silnika 1.8T napewno BFB, może i do innych 1.8. :mysli:

Most ETQ był montowany z silnikami AVK, ASN 3.0l benzyna, 1.8T AMB, AVF 1.9TDI.

W Etce ten most występuje pod trzema oznaczeniemi:

"J..":ETQ ,

PR-G0Q:ETQ ,

PR-G0L:ETQ .

Tyle co udało mi się znaleźć, dobrze jakby ktoś jeszcze wypowiedział się w temacie i potwierdził lub zaprzeczył. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaa..... super. Dziękuję bardzo. Powinno wystarczyć w poszukiwaniach nowego mostu :> [br]Dopisany: 22 Listopad 2011, 13:48_________________________________________________Chciałem spytać Was o cenę takiego mostu, ile może takie coś kosztować?

Znalazłem już jeden, ale wydaje mi się że drogo, 280 funtów.

Wiem, że potrzebuję, ale może jeszcze poczekać? Czy jednak to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać Was o cenę takiego mostu, ile może takie coś kosztować?

Znalazłem już jeden, ale wydaje mi się że drogo, 280 funtów.

Wiem, że potrzebuję, ale może jeszcze poczekać? Czy jednak to dobra cena?

Popatrz ile stoją mosty na allegro, przeliczając na pln. to cena tego mostu wychodzi bardziej bliżej górnej granicy cenowej. :mysli: ( w Polsce).

Z drugiej strony szkoda torsena jeśli autem cały czas jeździsz, i tak dużo wytrzymał :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, co racja to racja. Poza tym już od jakiegoś czasu szukam i nic nie ma z tych które potrzebuję.

Kupiłem. Zajedzie w tygodniu. Zmienię i mam nadzieję, że buczenie i inne nieprzyjemności znikną.[br]Dopisany: 11 Grudzień 2011, 19:58_________________________________________________Dyfer zmieniony na poprawny.

Drgania ustąpiły.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Temat zamknięty :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...