Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Stukot z przodu auta


gabrielb

Rekomendowane odpowiedzi

Opisy podobnych problemów są na forum ale nie do końca objawy są takie jak u mnie więc pozwalam sobie opisać mój problem, a mianowicie:

Od jakiegoś czasu z przodu mojego Audi słychać dziwny jakby metaliczny stukot (ciche turkotanie). Ciężko określić z której strony bo raz słyszę to z lewej raz z prawej a raz tak jakby pośrodku. Dźwięk ten pojawia się tylko przy małych prędkościach powiedzmy do 40 km/h i tylko na małych poprzecznych nierównościach lib małych dziurach. Nie wiem czy ze wzrostem prędkości ten dźwięk znika, ale na pewno nie potęguje się wraz ze wzrostem prędkości bo powyżej tych 40 km/h ja go nie słyszę. Nie ma znaczenia czy koła są skręcone czy ustawione prosto. Mój mechanik nie jest w stanie zdiagnozować co to jest (mam do niego zaufanie to nie jest pierwszy lepszy mechanik i ma uznaną markę w Olsztynie), nie stwierdził żadnych luzów w zawieszeniu, raczej nie jest to nic z układem kierowniczym (maglownica w porządku) nie ma żadnych wycieków płynu wspomagania, nie są to też hamulce. Te objawy słyszę od około roku i nie potęgują się one wraz z przebiegiem samochodu. I jeszcze jedna ciekawostka, zdarza się, że co jakiś czas przez powiedzmy jeden dzień lub dwa te objawy w wyżej opisanych warunkach nie występują, a potem znowu powracają.

Może ktoś ma jakiś pomysł i pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gdzieś już o tym czytałem, to jest dźwięk podobny do luźnej podkładki brzęczącej pod wpływem drgań?? jeżeli coś podobnego występuje u ciebie to prawdopodobnie coś poluzowało się w konsoli środkowej za radiem lub klimatronikiem i brzęczy/ u mnie występowało coś podobnego ale ustało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...