Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Tylny most - stukanie


leddi

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem układem napędowym, a mianowicie przy zmianie biegów i przy szybkim puszczeniu sprzęgła słychać stuki w tylnym moście - ma się wrażenie jak by tylny most nie był zsynchronizowany ze skrzynia biegów. Najbardziej jest to odczuwalne przy szybkim starcie i zmienię biegów 1,2 3, na wyższych biegach stukanie zanika. Stukanie również wyraźnie słychać przy ruszaniu z delikatnie wciśniętym pedałem gazu i gwałtowniejszym puszczeniem sprzęgła L

bylem dziś u znachorów i powiedzieli ze przeguby są ok, czuć/słychać luz na tylnym moście po przekręceniu erka wyczuwalny luz większy niż 2/3mm no i słychać puknięcia jak się kreci ręką.

Czyżby czekała mnie wymiana tylnego mostu :confused4: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wychodzi na to, ze wewnętrzne przeguby z tyłu sa do wymiany.

Powiedzcie mi czy można je dokupić bez półosi czy trzeba cale półosie kupić? no i drugie pytanie czy od innych modeli lub rożnych silników pasują czy tylko a4 sedan 1.8t ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesteś pewny że luz jest na moście? Ja też miałem takie objawy stukania, sprawdziłem wszystkie przeguby było to samo, mechanik stwierdził padnięty most wymieniłem i nic nie dało. Wczoraj wymieniłem torsen i koniec stukania wszystko działa jak należy. Proponował bym odkręcić wał i sprawdzić dokładnie gdzie jest luz czy na moście czy na skrzyni? Bo będziesz się bujał jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn generalnie luz na torsenie jest i podobno być musi, ale jak sie uwiesisz na półosiach i ktoś będzie ruszał na 1 i wstecznym na przemian to czuć jak przeguby chodzą te wewnętrzne i to z nich na 90% wydobywa sie to stukniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...