Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zamarzanie szyb od wewnątrz


Narwana

Rekomendowane odpowiedzi

Jak słabo Ci grzeje, sprawdź czy masz odpowiednią temperature silnika, jesli nie, wymien termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ogólnie temperature własnie mam taka cały czas jak sie nagrzeje. Czyli mam rozumiec to jako usterke tak?

podłącz VAG-a i zobacz jaką temp. on pokazuje bo na blacie mogą być przekłamania :cool1: filtr kabinowy koniecznie wymień :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci jeszcze jedną rzecz powiem, jak wracasz do domu wieczorem to czy czasem nie masz bardzo ciepło w aucie? Jeśli tak po odstawieniu autka masz sporą różnicę temperatur i zaczyna Ci się szronić od wew. Ja jak wracam wieczorem to wyłączam ogrzewanie i ochładzam wnętrze. Otwieram drzwi przez chwilę a dopiero potem zamykam i rano nie występuje oszronienie wnętrza. Oczywiście filtr jak nie zmieniałeś ostatnio to zmień. Dobrze odkurz autko bo piasek trzyma wilgoć. Jeśli chodzi o termostat to tak jak już koledzy wspomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narwana tak sobie teraz pomyślałem :mysli: być może dużo czasu jeździsz na zamkniętym obiegu powietrza i do tego tak zostawiasz na noc :gwizdanie: - efekt może być taki jak piszesz :cool1:

Jeśli nie wiesz jak zmienić filtr, nie ma ci kto to zrobić, podjedź do Kipera, Auto Pit Stopu na pewno któryś z chłopaków ogarnie temat bez problemu :good: :good: :good: dodatkowo chyba mają również kompa to sprawdzą ci tą temp :wink4:

Zawsze możesz podlecieć do nas - VAG-i są podłączymy bez problemu :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=22268.47145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie:) spróbuje filtr sama wymienić:)

Zapraszamy na spota do Łodzi daleko nie masz :naughty: chętnie wymienimy ci filtr :gwizdanie: :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj czy nie masz wody pod dywanikami. Woda paruje i szyby marzną od środka. W tamtym roku naniosłem sobie śniegu do środka i na czas nie sprzątnąłem. Rozpuścił się i przez pół zimy miałem ten sam problem co Ty. Co do słabego grzania, nagrzewnica mogła zajść kamieniem lub jeżeli masz klimę, któraś klapa się zacięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyjeździe otwórz wszystkie drzwi na kilka minut. Niech zimowe powietrze wywieje zawilgocone oddechem ze środka i temperatura się wyrówna z otoczeniem. W golfie kończyłem jak "strzelały" plastiki. Jak zostawisz ciepłe wnętrze to woda odparuje np. z foteli i siądzie na zimnych... szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyjeździe otwórz wszystkie drzwi na kilka minut. Niech zimowe powietrze wywieje zawilgocone oddechem ze środka i temperatura się wyrówna z otoczeniem. W golfie kończyłem jak "strzelały" plastiki. Jak zostawisz ciepłe wnętrze to woda odparuje np. z foteli i siądzie na zimnych... szybach.

:polew: :polew: :polew: z całym szacunkiem ale to nie jest Syrena, :audi: nie trzeba przewietrzać przed zamknięciem, ani Audi ani innych w dzisiejszych czasach. Po to są filtry, obiegi powietrza aby był tzw. gitez majonez nie zależnie od tego czy wsiadamy do auta rano czy wieczorem ma być tak jak się należy i tyle - jeżdżę autem o różnych porach dnia i nocy i nigdy nie przeszło mi nawet przez myśl aby przewietrzyć auto po jeździe :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEORIA: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilgotno%C5%9B%C4%87_powietrza

Jak widać z wykresu (słabo) przy 25stop w powietrzu można "zawiesić" do 25g wody/1m3, czyli w audi w 4m3 do 100g wody

Ale już w temp 0stop praktycznie zero(kilka).

Czyli wietrząc auto w temperaturze ujemnej zastępuję powietrze nasycone wodą z oddechu, "suchym" z zewnątrz i usuwam 100g szronu bez skrobania.

PROSTO: Powietrze ciepłe z wnętrza zawiera do 100g wody (z oddechu jednej osoby do 60g/godz), zimne z dworu tylko kilka. Chłodzenie ciepłego wilgotnego powietrza spowoduje wykroplenie się różnicy na szybach. W identyczny sposób powstaje woda w klimatyzacji.

Wietrzenie stosowałem poniżej -15 po jeździe z rodzinką. Jak kolega jeździ sam to warto zacząć od filtra kabinowego, mój wyglądał okropnie.[br]Dopisany: 25 Listopad 2011, 06:05_________________________________________________"jeżdżę autem o różnych porach dnia i nocy i nigdy nie przeszło mi nawet przez myśl aby przewietrzyć auto po jeździe"

Ja mam to w "automacie" żona wyjmuje jedno dziecko z fotelika ja drugie - tylne drzwi są otwarte na przestrzał. I mam 5 cm kondensacji podczas jazdy we 4 na dole tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...