Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Urwany zawór regulacji ciśnienia 028129101D czym grozi?


Dejzor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zauważyłem że mam tłustą pokrywe zaworów i okazało sie że to wina właśnie zaworu regulacji ciśnienia. Otóż ten otwór pod spodem, który wchodzi do pokrywy zaworów jest urwany całkowicie (ktos chyba kiedys próbował zdjac ten zawór i poprostu urwał końcówke, a potem pokleił czymś). Tymczasowo wlozylem kawalek gąbki, pod plastikową obudowe silnika zeby w miare możliwości docisnać ten zawór, zeby nie latał luźno w powietrzu, zakupilem juz nowy i czekam aż przyjdzie, lecz jeśli nie nastąpi to dziś, to niestety w weekend czeka mnie ok 180km trasa.

Moje pytanie brzmi: Czy ta usterka zagraża jakoś silnikowi? Narazie auta nie używam, ale jutro bede musiał. Czy poza tym że dmucha olejem spod tej urwanej końcówki coś jeszcze może sie stać poważniejszego?

Bede wdzieczny za odpowiedz :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem z pękniętą, do tego porwałem gumkę, która trzyma ten zawór w pokrywie zaworów i nic się nie stało. Gumka w ASO Szewczyk 20,23zł zawór wewnątrz sprawny więc pokleiłem i jeździ. Nic się nie dzieje. U mnie cieknie z połączenia tago zaworu z odmą, mam tam rzekę oleju.

Lepiej zorientowani niech się wypowiedzą ale po mojemu to 180 km bez problemu tylko olej uzupełnij jak wywali, nie w wlewaj czasem przed podróżą na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...