Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Kable niby do glośnika a dla czego 3 żylowy??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dla niektórych podłączanie systemu audio w aucie jest to banalnie proste a dla innych czarna magia. Ja niestety zaliczam sie do tych drugich. Jako tako cos tam łupie w aucie głośniki 3 drożne 6:9 (czy jakos tak) owalne w miejsce okrągłych otworów. Jako że nie wygląda to zbyt apetycznie mimo że gra całkiem nieźle to chciałbym poprawic parametry grające. Jedyną rzeczą którą sam zrobiłem był wybór wzmacniacza. Wybór padł na 4-ro kanałowy wzmacniacz Magnat Edition 440HQ 1160 WATT. Nie jest to może profesjonalny sprzęt ale sądze ze powinno cos tam brzdękać a przynajmniej lepiej od tego co mam teraz. Jednostka sterująca to może i stary ale jak dla mnie naj lepsze radio które bylo juz w moich 3 autach to JVC KD-G721 4x50 WATT.

Wcześniejszy własciciel zostawił na tylnej półce zestaw BOSCHMANN, na który składają się: dwa wofery 20 cm średnicy każdy, dwa głosniki średnio tonowe, i dwa gwizdki, czy tweetery jak to sie tam zwie (ale spalone bo dziurawe) I chciałbym pod ten wzmacniacz podpiąć to co jest na półce by chociaż sprawdzić jak to gra i czy w ogóle (pomijając spalone gwizdki).

Po poprzednim właścicielu zostało też kilka kabli. Zasilający od wzmacniacza idacy od aku aż do bagażnika, masowy podłaczony do karoserii auta. I przy radiu jest też jakiś inny kabel także pociągniety do bagażnika. Ten kabel jest trzy żyłowy tzn ten jeden kabel jest złożony z trzech idących obok siebie. Dwa z nich sś jednej grubości średnicy ok 7mm każdy (zakonczone takimi jakby czinczami czy jak to sie tam zwie fachowo, między nimi przebiega cieniutki kabelek nie mający nawet jednego milimetra. Od czego ten kabelek i gdzie go podłączyć??

W radiu mam wejśćia na takie chyba czincze a dokladnie 6 wejść na przednie głośniki tylne i sub. Nie wiem czy ktos miał styczność z tym wzmacniaczem ale w miejscu gdzie się podłącza zasilanie czyli plus oraz masę miedzy nimi jest jeszcze jedno wejście którego też nie znam.

W instrukcji jest to wejście opisane jako pozycja 6:

To your car radios's aerial connections

If your car is not equipped with an automatic aerial connections, connect this cable's plus pole (+) to the ignition lock. An on/off switch should be inserted in this case. Make sure that switch is switched off if the amplifier is not used.

(Angielskiego nie znam)

Czy musze 4 glośniki podłączać do każdego oddzielnego kanału czy moge podłączyć po dwa głośniki (średnitonowy i woofer) z zestawu w polce do jednego kanału??

Może i nie opisałem to zbyt profesjonalnie, ale może ktoś się w tym połapie. Mógłbym dać to do zrobienia, ale w aucie robie praktycznie sam wszystko nie jest to pewnie takie trudne jak sie wydaje i dlatego z pomocą na forum pewnie sobie i z tym poradze.

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinche potrzebne Ci są do sygnału liniowego. Głośniki średniotonowe jak najbardziej możesz i powinieneś zmostkować i podłączyć pod kanał lewy i kanał prawy a ten trzeci przewód to jest do wzbudzenia wzmacniacza, przeważnie niebieski i w radiu też powinien być taki (przeważnie opisany jako rem lub remote) Te głośniki bos shit możesz wywalić a wstaw coś sensownego. Wszystkie informacje są na forum, jakie komponenty dobrać i jak to podączyć. Poczytaj trochę to dowiesz się wszystkiego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinche potrzebne Ci są do sygnału liniowego. Głośniki średniotonowe jak najbardziej możesz i powinieneś zmostkować i podłączyć pod kanał lewy i kanał prawy a ten trzeci przewód to jest do wzbudzenia wzmacniacza, przeważnie niebieski i w radiu też powinien być taki (przeważnie opisany jako rem lub remote) Te głośniki bos shit możesz wywalić a wstaw coś sensownego. Wszystkie informacje są na forum, jakie komponenty dobrać i jak to podączyć. Poczytaj trochę to dowiesz się wszystkiego :wink4:

zgadzam sie z kolegą, głosniki od razu wywal, bo graja jak w astrze 1 fabryczne :wallbash: jeżeli masz 4 kanały, to bym nie mostkował jak Ci starczy wejsc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec na wzmacniaczu jest to wejście o ktorym pisałem między plusem a masa opisane jest jako REM, W radiu natomiast Kable:

czarny - masa

żółty - do styku w skrzynce bezpieczników połączonego z akumulatorem (z pominięciem stacyjki)(prąd stały +!2V)

czerwony - do przyłącza urządzeń dodatkowych w skrzynce bezpieczników

Niebieski z białym paskiem - do przewodu zdalnego sterowania urządzenia zewnętrznego lub anteny wysuwanej elektrycznie(max 200mA)

pomarańczowy z białym paskiem - do przełącznika świateł samochodowych

brązowy - do systemu telefonu komórkowego

pozostale 8 kolorów kabli jest do głośników.

czyli wnioskuje ze jeden koniec tego Cienkiego kabelka który idzie przy tych czinczach musze podłączyć do niebieskiego z bialym paskiem w radiu a drugi koniec do wejscia REM ktore jest w zmacniaczu??

I na czym polega mostkowanie?? ze np do jednego kanalu podlaczam dwa glosniki czy to cos innego??

Bo w miejscu gdzie się podłącza głośniki mam 8 wejść w konfiguracji wyglądającej mniej więcej tak:

|+/-|+/-|

________

|+/-|+/-|

No i kolejna kwestia, to taka że tak i tak bym musiąl założyć jakieś głośniki na tylną półke bo będe miał w niej 4 otwory jak wywale te boshmanny. Bo innych glosnikow jak woofery w miejsce 20 cm otworow w polce raczej nie wrzuce, no chyba ze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do tego niebieskiego z białym paskiem podłączasz ten cienki niebieski a we wzmacniaczu oczywiście pod REM. Chodziło mi o to że jak chcesz sobie tylko tak podłączyć dla sprawdzenia to łączysz + z + i - z - tych średniotonowych z wooferami albo jak kolega wcześniej napisał pod osobny kanał. Wysokotonowe powinny iść przez zwrotnicę bo znowu Ci się spalą. Jak będziesz kupować już jakieś głośniki to polecam zestaw odseparowany wraz ze zwrotnicami i wtedy będziesz mieć lepszy dźwięk. 20-tki są do kupienia i w zestawie odseparowanym lub dwu albo trójdrożne - wybór zależy od Ciebie i zasobności portwela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...