Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Skrzynia ;/


Prertorians

Rekomendowane odpowiedzi

Problem ze skrzynia mam ;/ coraz bardziej mnie to wkur.... bo samochod niedawno kupiony a juz problemy sa ;(

Wyglada to tak: przy wylaczonym silniku wszytskie biehi elegancko wchodza :)

Przy wlaczonym jest ok, od 1 do 5 wchodzi normalnie ;) ale zaczyna sie problem gdy np: trzeba zredukwoac z 4 na 3 albo z 3 na 2 ;/ wtedy mi zaczyna w skrzyni brzeczec tak jak niedokonca wbity bieg ;/ tlyko ze nie mgoe wbic tego biegu bo akzda proba konczy sie zgrzytem ;/ no i wsteczny mi wlazic nie chche jak nalezy ^^

Czego to mzoe bcy wina? Lewarka/wybieraku czy innego shitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synchronizatory czyli?:D

do mnie jak do glupiego trzeba bo nie siedze w samochodach ^^

Pojade do mechaniak bo it ak rozrzad mszue zmienic to mu powiem zeby olej w skrzyni wymienil ^^ a z synchronizatorami to co moge poradzic mu?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.auto-swiat.pl/1-synchronizacja-skrzyni-biegow :decayed: :decayed: :decayed:

czytałem gdzieś na forum :mysli:, że po wymianie oleju w skrzyni (jeśli faktycznie to synchronizatory) to przełączanie biegów może się jeszcze pogorszyć - jeśli polecisz do mechanika niech ci się wypowie, może będzie miał zgoła odmienne zdanie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doslzy mi jeszcze inne cuda ^^ odpadla mi dwojka (nie wchodzila wogole) 1 sie blokowala, wstecznego nie bylo ^^

Okazalo sie ze ze skrzynia ejst prawie wszytsko ok ( przy 3 jedynie jest synchronizator walniety bo wchdozi z lekkim zgrzytem i zeby zreukowac z 4 na 3 tzreba mocniej wychamwoac samochod) a reszta ejst ok, a przyczyna niewchodzacej dwojki i blokowania sie jedynki jet wlasnie lewarek, al to sie juz wymienilo i koszta na flaszce sieskonczyly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...