Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

karbonek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez karbonek

  1. Cześć! Potrzebuję informacji jaka jest sekwencja dokręcania śrub w obudowie zaworów oraz kolumnie z siłownikami do wybierania biegów dla skrzyni DL501 0B5, pomoże ktoś?
  2. U mnie pewnego dnia dość mocno zaczęło szarpać przy ruszaniu, obroty zaczęły falować, zmiany biegów płynne nie były. W skrzyni błąd: 18443 - Clutch 1 P17D6 00 [167] - Pressure too High Wymieniłem mechatronikę i jest już dobrze, ale nie idealnie. Prawdopodobnie sprzęgła mam spalone. Olej był strasznie śmierdzący i czarny, w misce trochę gęstego było. Brak opiłków. Obecnie przy redukcji podczas przyśpieszania potrafi szarpnąć. Jak będziesz wymieniał to bierz z kolorową wiązką (przy złączach widać przewody), szare przewody są ze starszej "podatnej" wersji mechatroniki. U mnie była z szarymi przewodami.
  3. Cześć! Czy tylna klapa z A4 B8 Avant pasuje do wersji Allroad?
  4. Cześć! Orientujecie się jaki jest oring dla węża 8K0121109AA który ma numer 48 na schemacie? Nie ma uszczelki wymienionej, więc jest pewnie z wężem dostępna.
  5. karbonek odpowiedział(a) na Ufol1988 temat w Audi A4 B8
    N10197304 M10x65
  6. karbonek odpowiedział(a) na minik2105 temat w 3.0TDI
    Patrzyłeś na gniazdo wtryskiwacza i miedzianą podkładkę? Prof Chris opisywał co można sprawdzić zalewając olejem, ja w tym nie widzę nic złego.
  7. Etka podaje tą część jako integralny przewód powrotny 059 130 218 AM (dla CDUC).
  8. karbonek odpowiedział(a) na z1_white temat w 3.0TDI
    Fezowałeś gniazda wtyskiwaczy czy tyko zmieniłeś podkładki?
  9. Jeszcze mam pytanie odnośnie luzu w gnieździe łożyska lewej półosi, czy ten problem dotyczy również stronic 7? Nie było odpowiedzi na to pytanie w wątku o tym zjawisku.
  10. Cześć! Za jakiś czas chcę wymienić rozrząd, to będzie dostęp do skrzyni biegów. Planuję wymienić koło dwumasowe i sprzęgła z przekładkami skrzyni biegów. ASO ustaliło po VIN pasujące koło dwumasowe: 0B5 105 317K. Analizowałem schematy z ETKI i mam pytania. Czy trzeba wymieniać elementy 7-11? Jeżeli tak, to czy zamiast smaru podanego w programie można użyć czegoś innego (numer 4)? Dla koła dwumasowego nie znalazłem numerów elementów 11 i 12, czy mogę prosić znawców o pomoc w ich ustaleniu? Czy wymiana zaznaczonych łożysk i pierścieni wymaga użycia prasy? Jeżeli tak to jakiej prasy użyć (hydrauliczna/śrubowa)?
  11. karbonek odpowiedział(a) na Bojka1 temat w 3.0TDI
    Sprawdź miernikiem oporność świec, te co mają znacznie wyższy będą niebawem do wymiany. Bez sensu wymieniać wszystkie.
  12. Dzięki za info. Orientujesz się, czy są jakieś egzotyczne nasadki lub śruby w B8?
  13. Na razie nie chcę, kompletuję narzędzia, których nie mam do B8
  14. karbonek opublikował(a) temat w Audi A4 B8
    Cześć! Proszę o pomoc w ustaleniu jaką nasadkę należy użyć do odkręcenia tych śrub w zacisku przednim (A4 B8 Allroad). Drugie pytanie odnośnie zawieszenia, czym odkręcić tą nakrętkę?
  15. Naprawiłem. Należy zakodować jeszcze opcję "Closing Aid installed" w module 46 bajt 6. Następnie należy wykonać test dociągu w module 46, a później test klapy w module 6D.
  16. Cześć! Zamontowałem do mojej A4 B8 polift elektryczną klapę według instrukcji z forum (MONTAŻ ELEKTRYCZNEJ KLAPY AVANT 2008-2012). Sterownik komfortu nie posiadał gniazda na niebieską wtykę. Zakupiłem w ASO nowy moduł wraz z kodowaniem (8K0907064KJ). Siłowniki oraz dociąg kupiłem w zestawie. Moduł komfortu przyjął kodowania. Efekt jest taki, że nie działa dociąg i klapa się nie zamyka z guzika. Ręczne zamknięcie klapy i wciśnięcie przycisku otwierania klapy (nad tablicą rejestracyjną) powoduje jej otwarcie. Tak samo jest przy guziku na pilocie. Gdy przymknę klapę do połowy i wcisnę przycisk zamykania klapy, to klapa się otwiera. Sprawdziłem dociąg - działa. Podanie napięcia na silnik powoduje ruch dociągu w jedną lub drugą skrajną pozycję w zależności od polaryzacji. Złącza stykowe również działają. Dla pozycji dociągniętej zwarte są styki 4-5, dla odciągniętej zwarte są 3-4. Wejście w 6D i Output Tests powoduje przy położeniu klapy na wpół otwartej - jej otwarcie i w kolejnym teście zamknięcie. Proszę o pomoc!
  17. Chyba jest mała szansa. Czy faktycznie jest kompatybilność tych sterowników pomiędzy A4/A5/Q5?
  18. Cześć! Wymieniłem w moim A4 B8 moduł BCM2 z 8K0 907 064 EE na 8K0 907 064 JG w celu montażu elektrycznej klapy. W ASO mają mają problem ze zdjęciem CP i zaprogramowaniem 3 kluczyków do nowego modułu. Podobno nie ma komunikacji z autem i mają problem. Pobrali kod SVM, zweryfikowali, czy moduł nie jest ciepły (jest ok). Moduł bez problemu komunikuje się z autem, bo po wejściu w MMI w CAR można odczytać liczbę przypisanych kluczyków (3). Czy ktoś zna procedurę stosowaną w ASO w takiej sytuacji? Może coś robią źle, albo jest to celowe działanie w celu wymuszenia zakupu modułu u nich? Wszędzie gdzie szukam, to jest napisane, że ten moduł BCM2 jest kompatybilny w A4/A5/Q5.
  19. Cześć! Planuję wymianę rozrządu w moim A4 B8 3.0 TDI CDUC (245km). Nie prowadzę warsztatu, więc nie po drodze mi z zakupem zestawu z blokadami za 300zł na jeden raz. Czy ktoś może powiedzieć, jakie średnice wierteł są potrzebne do blokady rozrządu oraz jaki numer ma wkręcana blokada w zaślepkę miski olejowej?
  20. Ustaliłeś jak to zrobić?
  21. Cześć! Czy mógłbym prosić o sprawdzenie wyposażenia i historii auta WAUZZZ4LZAD011613. Z góry dzięki!
  22. Cześć! Potrzebuję Waszej pomocy. Silnik AFN 1.9 TDI. Cieknie mi z okolic termostatu, do wymiany jest uszczelka umiejscowiona pomiędzy blokiem silnika, a obudową aluminiową na której zamontowany jest alternator, napinacz, termostat, pompa wody itd. Czy dysponuje ktoś numerem tej uszczelki / schematem z etki?
  23. Jak sam będziesz wymieniał, to średnio 400zł na 1,5 roku. Miałem oryg trw i lemy, to dolny banan lem cofnął się przy sankach na dziurze (oryg 1500zł >), więc spróbowałem chinoli i na nasze drogi jest to samo.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.