Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6/B7] Adaptacja Mulititronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

posiadam, b7 BPW z 2007 roku, zrobilem adaptacje skrzyni tak jak opisane na forum .wszystko sie udalo.po paru godzinach sprawdzilem jeszcze raz i po osiagnieciu temperatury ponad 70 stopni nie ukazalo sie ADP OK, tylko ADP RUN.wiecie moze dlaczego i czy to normalne?czy powinienem zrobic adaptacje jeszcze raz?

Opublikowano

Jeśli całość wykonałeś poprawnie - indeks w blokach 10 i 11 zmieni się na ADP OK. Za każdym razem gdy temperatura ATF spada poniżej progu adaptacji - sterownik uczy się od nowa. Cały czas ma jednak w pamięci to czego nauczyłeś go ostatnio. Przy tych 70 stopniach wystarczyło ruszyć do przodu - przejechać kilkadziesiąt metrów i zatrzymac się jak podczas procedury (drążek na D lub R i wciśnięty hamulec). Wtedy indeks zmieni Ci się

Podsumowując - ADP RUN nie jest wyznacznikiem tego, że nie ma adaptacji (to wyczujecie po zachowaniu skrzyni).

Opublikowano

jawoks można wiedzieć dlaczego robiłeś adaptację ,też mam ten rocznik?

Opublikowano
  • Autor

wlasnie,podlaczylem jeszcze raz vaga i blok 10 po rozgrzaniu byl na adp ok, a 11 adp run,jezdzilem przez jakies 20 min do przodu i do tylu ale nie zmienilo sie na adp ok.musze jednak przyznac ze kolega ma racje skrzynia inaczej sie zachowuje po wczorajszej adaptacji.np wrzucajac wsteczny bieg nie szarpie skrzynia,tzn ze sterownik ma zapamietana ostatnia adaptacje.

robilem adaptacje skrzyni poniewaz odczuwalem delikatne szarpania podczas jazdy i ruszania,nie wiem czy to ma wplyw ale mam bardzo duze spalanie okolo 8,8 l na trasie przy jednostajnej jezdzie a w miescie okolo 10l.teraz bede obserwolal.

Opublikowano

to spalanie duże :shocked:

Opublikowano

Spalanie zdecydowanie za duże. Kiedy i gdzie po raz ostatni był wymieniany olej w skrzyni?

Co do ADP... Nie zawsze wskakuje od razu - czasem trzeba dłużej pojeździć. Podaj obecne wartości z bloków 10 i 11.

jawoks można wiedzieć dlaczego robiłeś adaptację ,też mam ten rocznik?

Po naprawach trzeba ją wykonać obowiązkowo. Poza tym, profilaktycznie - co pół roku.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

wlasnie,podlaczylem jeszcze raz vaga i blok 10 po rozgrzaniu byl na adp ok, a 11 adp run,jezdzilem przez jakies 20 min do przodu i do tylu ale nie zmienilo sie na adp ok.musze jednak przyznac ze kolega ma racje skrzynia inaczej sie zachowuje po wczorajszej adaptacji.np wrzucajac wsteczny bieg nie szarpie skrzynia,tzn ze sterownik ma zapamietana ostatnia adaptacje.

robilem adaptacje skrzyni poniewaz odczuwalem delikatne szarpania podczas jazdy i ruszania,nie wiem czy to ma wplyw ale mam bardzo duze spalanie okolo 8,8 l na trasie przy jednostajnej jezdzie a w miescie okolo 10l.teraz bede obserwolal.

Coś umarł kolego twój temat :confused4: Jak tam wyniki spalania po zrobieniu adaptacji :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.