Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ogrzewanie postojowe w a4 B5 2,5 tdi quattro?


dlaczego

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś może fabryczne lub domontowane ogrzewanie postojowe w a4 b5 2,5 tdi quattro? Chcę coś takiego założyć ale z pierwszego rozeznania wszędzie bardzo mało miejsca i nie wiem czy piec się zmieści. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio u kolegi, tyle ze w B6 zakładałem z nim webasto. Też 2.5TDI. Od dołu z prawej strony silnika założyliśmy. Przewody od chłodzenia dorobliśmy i instalację sami zrobiliśmy ;) Piec Eberspacher D5WZ, jako że w pracy to robiliśmy To nie mam zdjęć. Ale mogę skołować do tego pieca rozpiske co na jakim pinie gdzie stały plus czujniki itp. i sam sobie instalacje zrobisz :wink4: Skomplikowane jakoś super To nie jest, a na zime rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mało tam miejsca w b5 2,5 tdi. Za chłodnicą powietrza jest osuszacz od klimy i słabo widzę możliwość wciśnięcia tam ogrzewania. Próbowałem w sobotę wcisnąć go z lewej strony za intercoolerem po uprzednim zdemontowaniu zbiornika spryskiwaczy i klaksonów. Bez totalnego przerobienia (zrobienia nowego w innym kształcie) nie ma szans. Próbowałem wcisnąć i ebersprechera dw5z i webasto thermo top c. Na jakimś niemieckim forum znalazłem info ze ktoś wymontował oryginalny filtr powietrza montując w jego miejsce stożkowy tym samym wygospodarował miejsce na piec. Nie bardzo mnie ta opcja przekonuje bo nie wiem czy nie wpłynie to in minus na motor. Już mi chodziła opcja po głowie żeby w bagażniku zamontować - bardzo rzadko z niego kożystam ale musiałbym przewody z płynem ciągnąć przez całe auto. Chyba jeszcze raz się zmierzę z przestrzenią za prawym intercoolerem - zobaczymy. Sprawa podłączenia nie powinna sprawić większych trudności ponieważ wszystko jest raczej dobrze opisane w necie. Rozważam jedynie jaki kontroler GSM wybrać by sterować tym przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od dołu silnik za prawa półosią, bo tam nie dopisałem :gwizdanie: i miejsca na styk zostało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...