Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy warto kupić używane amortyzatory + sprężyny?


davidoff82

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jakich sprężyn zatem szukać?

Na necie jest tego w brud.

Mnie zależy na obniżeniu 30/20mm, taki zestaw występuje na allegro do avanta tdi, podejdzie do mnie? Będzie pasować ale będzie wyżej czy w ogóle nie wejdzie?

Pytanie:

1. Czy sprężyny od avanta pasują deo sedana?

2. Czy duża bedzie różnica w wysokości jeżeli założę springi od V6 do 4 cylindrówki?

3. O co chodzi z tymi opisami z kilmą i auto? Chodzi o automat? Auta z klimą mają inne sprężyny? Z automatem też maja inne? Nie kumam tego.

Zależy mi na symbolicznym obniżeniu - w zasadzie tylko na wyrównaniu auta bo mam LPG, auto ma swoje lata i tył mi teraz siedzi jak w starym polonezie. Najchetniej kupił bym nowe zamienniki sprężyn 1BE ale nie występuje rozgraniczenie pomiędzy 1BA i 1BE w zamiennikach... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprężyny od avanta pasują do sedana ale tylne mają inną kategorię wagową i d*pę będziesz miał wyżej

2. od v6 zapomnij, nie dość że nie będzie praktycznie różnicy w wysokości jeśli chodzi o przód to też będą za sztywne do twojego 1.6 (sprężyny tył często jest taki sam w V6 i R4)

3. tak auto z klimą i automatem jest cięższe niż wersja bez, kiedyś do ojca 1.8 bez klimy założyłem sprężyny od 1.8 klima + automat no i przód poszybował z 1 cm albo i lepiej w górę.

myślę że jak masz gaz to możesz szukać springów od Avanta 4 cylindrowego i nie powinno być żle :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne sprezyny zawsze sa inne w v6 i r4

ale kolega najlepiej niech szuka sprezyn od avanta 1.6/1.8 i wtedy bedzie git bo lekko tyl pojdzie do gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne sprezyny zawsze sa inne w v6 i r4

ale kolega najlepiej niech szuka sprezyn od avanta 1.6/1.8 i wtedy bedzie git bo lekko tyl pojdzie do gory

i chyba tak po Waszych podpowiedziach zrobię...[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 08:37_________________________________________________Jak już ustaliliśmy szukam zestawu od Avanta i lekko unoszę tył.

Naczytałem sie i nie zglebiam autka.

Pytanie czy lepiej wziąć ORI sprężyny plus amorki 100% sprawne czy same sprężyny z tym, że nowe (KYB lub Monroe) a zostawić moje amorki (70% skuteczności)??? ceny w zasadzie idento...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz 1BA czyli standart bez obnizania to mozeszp oszukac uzywek bo jest ich w brud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz 1BA czyli standart bez obnizania to mozeszp oszukac uzywek bo jest ich w brud

Piotrek właśnie mam takie na oku suche i sprawne w cenie 150 zl. Używane ORI.

Ale za 180 zl mogę mieć same sprężyny nowe - a moje amorki są sprawne.

Która z tych dwóch opcji jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...