Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Schemat kostki wyświetlacza temeratury zewnętrznej


Gość syllwek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem.Zakupiłem wyświetlacz temperatury zintegrowany z wyświetlaczem biegów do automatu.Chciałem dziś podłączyć wyświetlacz temperatury lecz wszystkie schematy jakie do tej pory znalazłem dotyczą kostek 5 pinowych a u mnie jest 2 rzędy po 4 piny.I za nic w świecie nie mogę tego ogarnąć.Może ktoś z was wie jak to ustrojstwo podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie termometr uruchomiony ale mam teraz inny większy problem.Znikło mi podświetlenie licznika i całego wnętrza,jedyne co świeci to wyświetlacz przebiegu i włącznik awaryjnych.Bezpieczniki posprawdzane.Wszystkie do których prąd dochodzi są ok,na kilku nie ma prądu nie wiem czy tak powinno być .Może ktoś z was miał taki przypadek bo teraz szybko ciemno się robi a bez podświetlenia to nie tak samo.Szczerze to nie uśmiecha mi się wymieniać licznika ,co prawda planowałem fis dołożyć ale to bliżej wakacji a nie teraz,jedyny plus tej sytuacji to to,że licznik bez imo wiec podmiana nie powinna być problemem tylko przebieg jeszcze :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie skreciles przypadkiem podswietlenie tym pokretlem na liczniku?

Też o tym pomyślałem ale jemu nie działa też podświetlenie wnętrza, pomyślałem też, że przy wyciąganiu licznika mogły się popalić w nim żarówki.

Może namieszałeś coś w elektryce? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwek sprecyzuj czy piszac podswietlenie wnetrza chodzi o podswietlenie wszystkich przyciskow/klimatronika itp czy o lampke w podsufitce.... bo jak lempka nie dziala to tak jak Pawel pisze ze pokretlo raczej nie ma nic do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak :

1-pokrętło to była pierwsza sprawa jaka sprawdziłem i nic na kręcenie nim nie reaguje

2-pisząc podświetlenie wnętrza chodziło mi o podświetlenie przycisków przeciwmgielnych regulacji wysokości świateł i klimatronika a dokładniej pokręteł od regulacji nawiewów

Jeśli chodzi o lampki w podsufitce to normalnie działają z nimi nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz podświetlenie termometru? W sensie tak żeby świecił z taka samą intensywnością jak np. kilometry? Myślę, że tam coś jest nie tak :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE JESTEM W 100% PEWNY ALE: z tego co pamietam to jezeli chodzi o podswietlenie to sprawdzil bym: bezpiecznik 3, 15, z bezp 15 idzie czerwono niebieski przewod do wlacznika swiatel na pin 2 i wychodzi z pinu 5 kolor przewodu siwy-niebieski i to jest wlasnie przewod odpowiadajacy za podswietlenie wszystkiego, idzie on tez do licznika kostka t26 pin 19, sprawdzilbym manetke czy wychodzi napiecie moze przy wyciaganiu licznika cos sie poruszylo/wypielo z kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr podłączyłem omijając ściemniacz bo i tak zawsze mam zegary na max ustawione.A i dodam,że mimo braku podświetlenia wewnątrz pozycyjne i reszta świateł działa normalnie.A i na bezpiecznik numer 3 na 100% nie dochodzi prąd bo wczoraj w nocy sprawdzałem a 15 sprawdzę dziś bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...