Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ANB] ESP, ABS, czerwony wykrzyknik.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Podczas jazdy, gdy dodam gazu zapala mi się czerwony wykrzyknik poprzedzony trzema sygnałami oraz ABS i ESP, w tym samym momencie spadają obroty, wszystko gaśnie i tak jakby na chwilę ze wszystkiego odcięło prąd po czym wszystko wraca do normy. Dodam, że wymieniałem dwa przeguby zewnętrzne LOBRO i jeden czujnik ABSu Bocha z przodu, nowe świece, nowy aku i nowy płyn hamulcowy ATE.

Co to być???????

Opublikowano

Podłączę się.

Niedawno wymiana przegubu= ruszanie czujnika ABS

Podczas hamowania (toczenie się - 5km/h) na nieutwardzonej nawierzchni mignął wykrzyknik.

Czy to zadziałał ABS?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Podłączę się.

Niedawno wymiana przegubu= ruszanie czujnika ABS

Podczas hamowania (toczenie się - 5km/h) na nieutwardzonej nawierzchni mignął wykrzyknik.

Czy to zadziałał ABS?

Nie potrzebnie ruszałeś czujnik, to nie jest konieczne aby wymienić przegub.

A ten wykrzyknik? Mało płynu hamulcowego, albo słaby aku. O Twojej przypadłości jest wiele na forum.

Nie odbierz mnie źle, ale niepotrzebnie się podpiąłeś, to nie ten wątek... Znajdziesz odpowiedzi na swój problem używając :szukaj: Pozdrawiam. [br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 10:19_________________________________________________

Podczas jazdy, gdy dodam gazu zapala mi się czerwony wykrzyknik poprzedzony trzema sygnałami oraz ABS i ESP, w tym samym momencie spadają obroty, wszystko gaśnie i tak jakby na chwilę ze wszystkiego odcięło prąd po czym wszystko wraca do normy. Dodam, że wymieniałem dwa przeguby zewnętrzne LOBRO i jeden czujnik ABSu Bocha z przodu, nowe świece, nowy aku i nowy płyn hamulcowy ATE.

Co to być???????

Wie ktoś coś???[br]Dopisany: 12 Grudzień 2011, 10:21_________________________________________________Nikt nic nie wie???

[br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 16:12_________________________________________________Podobno jest błąd komunikacji i do wymiany lub regeneracji będzie sterownik ABS... [br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 18:23_________________________________________________Dzięki za podpowiedzi. :confused4:

Opublikowano

a co vag na to wszystko?

Opublikowano
  • Autor

Szczerze? To mam zjebanego mechanika, bo nie chciał za dużo powiedzieć i dlatego też szukam kogoś dobrego (założyłem wątek w układzie elektrycznym).

Powiedział mi, że jest błąd komunikacji, ale gdzie, w czym, co i jak to już nie powiedział. Zapewne gdzieś grzebał w układzie hamulcowym, bo palił mi się ABS i ESP + czerwony wykrzyknik. Kodów błędów mi nie podał, bo rzekomo zajęty był - porostu się chu... nie zna. :confused4:

Opublikowano

no to podjedz gdzieś na spota, pogadaj z chłopakami z Wawy i podepną vaga, jak nie masz :wink4:

Opublikowano

Jak masz brak komunikacji ze sterownikiem abs - ów to proste rozwiązanie . Wyciągasz sterownik - rozcinasz obudowę - lutujesz masę - dobrze widoczna bo to są 2 najgrubsze druty stalowe , ja je usuwam i podpinam w inne miejsce - kleisz obudowę silikonem - składasz i masz banana na twarzy .

Krzysiek[br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 23:34_________________________________________________I to jest jedyne słuszne rozwiązanie , bo uratowałem już kilka audiczek w ten sposób od śmierci . W tamtym tygodniu trafiłem a6 z tym objawem . Na stole operacja trwa ok 10-15 minut . Średnio inteligentna małpa dałaby sobie radę :)

Opublikowano
  • Autor

no to podjedz gdzieś na spota, pogadaj z chłopakami z Wawy i podepną vaga, jak nie masz :wink4:

Ok ok, dzięki za radę.

[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 10:47_________________________________________________

Jak masz brak komunikacji ze sterownikiem abs - ów to proste rozwiązanie . Wyciągasz sterownik - rozcinasz obudowę - lutujesz masę - dobrze widoczna bo to są 2 najgrubsze druty stalowe , ja je usuwam i podpinam w inne miejsce - kleisz obudowę silikonem - składasz i masz banana na twarzy .

Krzysiek[br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 23:34_________________________________________________I to jest jedyne słuszne rozwiązanie , bo uratowałem już kilka audiczek w ten sposób od śmierci . W tamtym tygodniu trafiłem a6 z tym objawem . Na stole operacja trwa ok 10-15 minut . Średnio inteligentna małpa dałaby sobie radę :)

Chodzi Ci o te dwa druciki grubości niby włosa? Co tak wszyscy narzekają, że trudno to zrobić, bo np topią im sie te druciki przy lutownicy? :)[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 10:50_________________________________________________

bo to są 2 najgrubsze druty stalowe , ja je usuwam i podpinam w inne miejsce

w które miejsce je podpinasz??? można wogóle wymienic te druty na inne np grubsze lub mocniejsze?

Opublikowano

te dwa druty wywalasz . lutujesz w inne miejsce - daj mi fotkę w dobrej rozdzielczości to zaznaczę miejsce . druty ciężko przylutować więc dlatego lutuję w inne miejsce .

krzysiek

Opublikowano
  • Autor

Co prawda to nie jest fotka z mojego, bo jeszcze go nie wyjąłem, ale znalazłem cuś takiego w necie: http://forum.vw-passat.pl/vbimghost.php?do=displayimg&imgid=2708

Może być?

Opublikowano

Większego szukaj zdjęcia , żeby było widać wszystkie elementy , bo lutuję od złącza w miejsce po przeciwnej stronie płytki .

Krzysiek

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
Podczas jazdy, gdy dodam gazu zapala mi się czerwony wykrzyknik poprzedzony trzema sygnałami oraz ABS i ESP, w tym samym momencie spadają obroty, wszystko gaśnie i tak jakby na chwilę ze wszystkiego odcięło prąd po czym wszystko wraca do normy. Dodam, że wymieniałem dwa przeguby zewnętrzne LOBRO i jeden czujnik ABSu Bocha z przodu, nowe świece, nowy aku i nowy płyn hamulcowy ATE.

Co to być???????

Sprawa rozwiązana: przepalił się przewód przy aku na plusowej klemie - podczas drgań stykał lub nie i to było powodem owej dolegliwości - poprostu odcinało prąd. Dałem nowe klemy i nowe przewody i jest gitarrra. Temat można zamknąć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.