Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zegary Anglik, benzyna=>Europa, TDi


Vexatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Mam takie pytanie - co jest potrzebne do takiej operacji? Jeśli chodzi o konwersje Anglik=>Europa, to można wymienić tarcze (żeby mieć tylko km/h) no i trzeba zmienić kodowanie z right hand na left hand, żeby dobrze pokazywał otwarte drzwi. Czy coś jeszcze?

Odnośnie konwersji Benzyna=>Diesel. Wiem, że trzeba zmienić kodowanie w zegarach. Czy po tym będzie pokazywał właściwe wskazanie na tarczy od benzyny, czy trzeba zmienić tarcze na Diesla? Wiem, że do immo trzeba vag-tach, ale czy powyższe można vag-commem zrobić?

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od rocznika licznika wystarczy wymiana tarcz (przedlift), albo trzeba zmienić tarcze i wsad (nowsze liczniki).

Co do konwersji benzyna - tdi to albo zmieniasz kodowanie i na obrotku od benzyny pokazuje Ci poprawnie, albo zmieniasz wsad i tarczę i wtedy masz jak w oryginale TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsady znalazłem na forum elektroda a wgrać możesz np vag k +can commander - ja tak wgrywałem - wystarczył chiński kabelek za 70 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, tylko jak dziś poczytałem trochę, to już sam nie wiem, jaki wsad mi potrzebny. Obecnie jest 8D0 919 930 J, ale to Anglik, benzyna. Diesel europejski, to 8D0 919 881 H albo R. Jest też kilka innych, chyba sprzed roku 1999... Już się w tym gubię. Dowiedziałem się też, że trzeba wsad znaleźć pod taki sam EEPROM, jak się ma w soich zegarach (to w sumie bardzo logiczne jest).

Czy ktoś się może orientuje, jaki wsad dać do 8D0 919 930 J, żeby zmienić przebieg na kilometry no i pod TDi go zrobić?

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...