Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Wyciek spryskiwaczy


maruch30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji tego że jestem nowym posiadaczem audi a4 ,mam takie pytanie wczoraj zalałem cały zbiornik do spryskiwaczy szyb i reflektorów, gdyż takie posiadam, dzisiaj rano zbiornik jest pusty. Mam gdzieś przeciek a nie znalazłem na tym forum żadnej konkretnej odpowiedzi .Co może być przyczyną, czy to pompka czy jakieś połączenie, A może przez to że nie działał spryskiwacz tylnej szyby ,i coś się rozłączyło. Wiem z aklubu a6 że tak może być ale 4 litry poszło gdzieś na ziemię w ciągu nocy to chyba coś poważnego zaglądałem pod maskę ,ale tylko takim sposobem trudno coś określić ,a nie mam zbytnio warunków miejsca gdzie bym mógł rozebrać zderzak itd. Dodam że auto posiadam 3 dzień i tu już problemy , jeszcze zamek klapy bagażnika nie zamyka od czasu do czasu ale to chyba w innym dziale .Wiem że napiszecie żebym posprawdzał wszystko od zbiornika do węży ,ale chodzi mi czy jak zdejmę nadkole lewe to czy to naprawię bo do zbiornika jeszcze łatwy dostęp[br]Dopisany: 17 Grudzień 2011, 18:27_________________________________________________widzę że na forum a6 więcej osób pomaga w ustaleniu usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj. W moim b6 ciekło przez pompkę spryskiwaczy. A do zbiornika dostaniesz się ściągając nadkole. Dobrze jest zdjąć koło bo masz wtedy lepszy dostęp, chociaż na upartego zdejmiesz nadkole bez zdejmowania kola.

U mnie siekło z wirnika pompki spryskiwaczy, wymieniłem pompkę na zamiennik i ten też nie był szczelny, dopiero drugi profilaktycznie uszczelniony sylikonem rozwiązał problem.

Powodzenia i niema co się zrażać do auta i do forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi że cały płyn może wyciec przez tę pompkę wiesz jestem za granicą ciężko jest coś zrobić na zewnątrz jest to norwegia a ceny w warsztatach masakra więc muszę wiedzieć że to tylko pompka bo rozkręcając już wszystko chciałbym to naprawić nie zrażam się do forum tylko posiadam w polsce a6 i oczywiście jestem w klubie dlatego mówiłem że tam więcej pomocy i szybciej uzyskałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przez noc potrafił uciec prawie cały płyn. Z 5l zostawało może z 1l. Przygotuj jakiś klej do plastiku i możesz zabrać się do roboty. Spokojnie za jedno popołudnie to zrobisz. Ja to robiłem na podnośniku tylko przygotowałem sobie klocka do podparcia auta żeby nie spadło mi na głowę. Jak ci cieknie z końcówek pompki to uszczelnisz to klejem, każde inne uszkodzenie też uszczelnisz. Gorzej jak puszcza na ośce pompki bo wtedy tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz do polski to kup zamiennik pompki na wszelki wypadek koszt to zawrotne 35zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak jak obiecałem że napiszę( a jak wiele osób nie robi tego, a to jest pomocne żeby nie pisać następnego tematu tej samej treści) tak piszę zlokalizowałem przeciek był pęknięty wężyk od pompki na tylną szybę na

razie zaślepiłem innym wężykiem jak wrócę po świętach to zabiorę się za to został mi problem ze spryskami lamp pompka działa a spryski nie lecą na szkło reflektorów wiem że może być to problem z pompką od sprysków lamp jak i też same spryski padnięte bo nie były zbyt szybko przepłukane zimowym płynem do spryskiwaczy i poprostu zamarzły a co za tym idzie padły może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...