Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Poduszka silnika - pas przedni


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy czy u mnie wszystko jest na swoim miejscu jeśli idzie o poduszkę silnika na pasie przednim? Czy może czegoś brakuje o mój mechanik twierdzi że w zaznaczonym miejscu powinna być jeszcze jakaś guma czy cuś.

SNC00074.jpg

Ogólnie to jak się nazywa to gniazdu w które jest wsadzona poduszka i czy ona jest odpowiednio ustawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiona powinna być na środku, wg mnie nic nie brakuje mam identycznie i jest okey. a coś się dzieje? rzuca silnikiem czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki objaw że jak jadę np na 4 powiedzmy z prędkością na obrotomierzu 2000obr/min i dodam gazu to po nie całej sekundzie mam taki szarpnięcie autem że czuję na sobie że mnie lekko w fotel wgniata. To samo mam jak puszczę gaz to jest identycznie tylko że to szarpnięcie jest na odwrót i mnie szarpie do przodu. Mam wymienione poduszki skrzyni, silnika i dalej to samo. Tak się zastanawiam czy przegub wewnętrzny nie jest tego sprawcą skoro mówisz że jest ok u mnie z tą poduszką. Pytanie czy jest to realne żeby przeguby miały takie luzy.

Na rysunku starałem się zaprezentować o co mi chodzi z tym szarpaniem na przykładzie kulki czerwonej i linii pomarańczowej. Działa to na tej zasadzie że po dodaniu gazu kula w czasie 1 sek przebywa pewien odcinek i uderza zatrzymując się na linii pomarańczowej i na odwrót. Myślałem że powodem jest złe ustawienie poduszki tej na pasie przednim i silnik nie jest w stanie od razu p puszczeniu gazu oprzeć się na tym kołnierzu w którym poduszka się znajduje.

Bez_tytu_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, ale mam rozgiełdane już koło dwumasowe :decayed: ale komplet czeka już na zmiane :) a przeguby chyba takie luzu aż by nie miały, no ale może ktoś miał taki przypadek na forum To niech się wypowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki nowe? używane? te twoje wymienione of kors. Jeśli tak to coś z napędem? skrzynia, przeguby? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki nowe LMF, skrzynia wymieniona z passata wzięta, przeguby zewnętrzne mam nowe, wewnętrzne zostawiłem stare z poprzedniej skrzyni ale mam też te z tej co jest na aucie. Dużo roboty żeby wymienić te przeguby? więcej czy mniej niż z tymi zewnętrznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiekkbc, mam dokładnie to samo w 1,6 PB, jazda przy niskich obrotach, pedał w podłoge, nastepnie szarpnięcie i dziwny dźwięk, również, gdy spuszcze z gazu przy 4 -5 tys obrotów też szarpanie, jutro wrzuce na YT,dodam jeszcze, że poduszki całe...(bynajmniej tak stwierdził "mechanik")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralna czyli która?

Tak której zdjęcie dałeś. Ale żeby się tak działo to musiała by być strasznie miękka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to nie ma już regulacji żeby ją jakoś opuścić. Musze kupić chyba nową blachę do której jest przykręcony ten kołnierz.

u mnie jest tak samo, to chyba przyczyna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...