Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Żarnik czy przetwornica?


HeresR32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko wczoraj wymieniłem żarniki w aucie, w ciemnosci widac delikatna rożnicę w barwie obu żarników jeden swieci z poświata niebieską natomiast drugi jest bardziej biały nie jest to jakas duża różnica ale jednak.

Myslicie że żarniki po jakimś czasie wypalą sie równo? Czy może przetwornica daje d*py i jest jakieś inne napięcie, bo tylko to mi przychodzi na myśl jeśli chodzi o przetwornice? Żarniki d1s philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie wlasnie wydaje dlatego napisalem że po jakimś czasie wypalą sie i mysle ze bedzie dobrze, obawiam sie co do przetwornicy :cool1: wrc co myslisz?? moze daje jakies minimalne mniejsze napiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam w B7 2005-2006 wychodziły jakies wadliwe przetwornice :mysli: Objawem były roznice własnie w barwie swiatła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz kolega wczesniej wspomnial sprobuj zamienic zarniki moze masz jeszcze jeden odblysnik bardziej wypalony :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko to A6 C6 z konca 2007 roku dlatego zarnik d1s

jakie żarniki i gdzie kupione ? ori czy jakiś badziew z allegro ? wymieniałem ostatnio na ori philipsy d1s i pięknie swieciły od 1 zapalenia, nic nie potrzebowały na rozpalenie,( lampy po przebiegu ponad 200 tyś, soczewki już trochę przykurzone ) dystrybutor philipsa powiedział że żarnik jest już wstępnie na etapie produkcyjnym rozświetlany i po uruchomieniu daję odpowiednią barwę.

wcześniej miałem philipsa niby też ori a okazał się chinskim badziewiem z allegro za 115 zł za szt. i od samego początku jeden świecił inną barwą od drugiego, po miesiącu zaczeły mrygać naprzemiennie i myślałem że to przetwornice, po włożeniu ori philipsa od dystrybutora wszystkie objawy znikneły barwa identyczna, nic nie mryga, świeci pięknie i przede wszystkim dużo dużo mocniej niż te chinskie badziewie.

więc uważajcie na źródło zakupu... swoją drogą w sklepie żarniki philipsa d1s 4300k kosztują ok 350 zł/szt. normalnie, w hurcie ok 250 zł/szt. brutto, bezpośrednio od dystrybutora ok 220 zł brutto/szt. , gwarancja 12 miesięcy. łatwo jest rozpoznać podróbę - w ori od producenta rurka owalna jest koloru niebieskiego ,w podróbie jest brązowa ( rok produkcyjny 2011 ).

na allegro niestety są tylko podróbki gorszej i lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarnik w 100 ori z pewnego zrodla wiec o to sie nie martwie... d1s philips 600k, tak jak mowisz rurka jest fioletowo-niebieska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarnik w 100 ori z pewnego zrodla wiec o to sie nie martwie... d1s philips 600k, tak jak mowisz rurka jest fioletowo-niebieska

nie ja nie mówie o 6000k, mówię o ori philips d1s 4300k , rurka obok szklanego elementu jest niebieska, sam środek i bańka jest bielutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 6000k tez jest taka, swoja droga nie widzialem d1s z 4300k w intercarsie sa tylko philipsy 6000k a osramy 4150 i 5000. nie pomyliles z d2s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 6000k tez jest taka, swoja droga nie widzialem d1s z 4300k w intercarsie sa tylko philipsy 6000k a osramy 4150 i 5000. nie pomyliles z d2s?

nie :) 100% d1S 4300k , w wolnej chwili zrobię zdjęcie żarnika i opakowania , kupowane bezpośrednio od importera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale ja mam ori w c6 6000k dlatego takie kupilem dzwonilem do aso, mysle poprostu ze jeden szybciej sie "ustatkował" z tego co szukam w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec pozostaje czekac az drugi sie wyrowna :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec pozostaje czekac az drugi sie wyrowna :cool1:

tez tak mysle[br]Dopisany: 23 Grudzień 2011, 14:38_________________________________________________Dzisiaj zauwazylem ze przy odpalaniu jak auto jest zimne oba zarniki maja taka sama barwe przez mniej wiecej 10-15s, pozniej jak sie nagrzeja wlasnie ten jeden zmienia delikatnie barwe na biala, chyba bede musial zamienic przetwornice :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...