Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Jęk" przy wchodzeniu w zakręt


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Ostatnio, gdy wchodziłem w trochę ostrzejszy i dłuższy zakręt w prawo, usłyszałem dźwięk (nieraz krótki, nieraz trochę dłuższy) przypominający "jęk" metalu. Nie potrafię tego inaczej określić. Nie jestem pewien ale jakby dochodził z tylnego prawego nadkola. Macie jakieś sugestie co może umierać? Dodam, że dzieje się to na ogól na dłuższych zakrętach bo gdy robię jakiś krótki zwrot to jeszcze nie słyszałem żeby coś "jęczało". Oczywicie rozumiem, że to wróżenie z fusów ale narazie nie mam kiedy podjechać do mechanika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

odświeżam temat. Dzisiaj po oględzinach zawieszenia okazało się, że peknięta jest gumowa osłona przegubu. Nie wiem jak długo z tym jeżdżę i czy przypadkiem nie doszło do uszkodzenia przegubu lub czegoś innego. Czy pęknięta osłona i wyciek smaru może być przyczyną zjawisk opisanych w pierwszym pośćie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie to jakby przegub był uszkodzony to by strzelał na pelnym skrecie a nie jeczał na dluugich zakretach. Ale osłone zmieniaj i to szybko bo przegub padochnie jeszcze przy takiej pogodzie jak jest teraz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Raczej to nie to jakby przegub był uszkodzony to by strzelał na pelnym skrecie a nie jeczał na dluugich zakretach. Ale osłone zmieniaj i to szybko bo przegub padochnie jeszcze przy takiej pogodzie jak jest teraz :wink:

w poniedziałek zmieniam... Kurcze ciekawe ile tak jeździłem z uszkodzoną gumą? Mam nadzieję, że przegubik będzie cały i zdrowy.

A co do problemu mojego to próbowałem jakoś wymusić ten "jęk" poprzez jazdę po okrężnym torze (około całego skręu kierownicy a potem trochęmniej) w obie strony ale jak na złość nic nie wydawało takiego dźwięku. Wcześniej wykonałem niezbyt ostry skręt w prawo przy optymalnej prędkości i zajęczało tak, że aż przykro było. Nie potrafię znaleść jakieś reguły kiedy to występuje... . Jedyne co to jestem pewien prawie, że dźwięk pochodzi z tyłu z prawej strony.

Noooooo chłopaki i dziewczyny burza mózgów! CO TO MOŻE BYć?

Za celny traf stawiam flaszkę :mrgreen:

w ogóle za jakiś pomysł stawiam piwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
sprawdz klocki

Klocki? w życiu bym nie pomyślał... . Sprawdzę jutro czy to się nie dzieje kiedy wchodzę w zakręt i lekko hamuję. Dokładniejsze oględziny zrobi mi mechanik w poniedziałek.

[ Dodano: 30-11-2006, 22:46 ]

chociaż jeśli klocki by się kończyły to by "jęczało" nie tylko przy skręcaniu? Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Lukas przybliż mi trochę też to w jaki sposób klocki mogłyby przy skręcaniu "jęczeć". Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu mialem cos podobnego i nie wiedzialem co to sie dzieje nie wiem czy u ciebie to akurat to samo ale obejrzyj je dokladnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Kaziu mialem cos podobnego i nie wiedzialem co to sie dzieje nie wiem czy u ciebie to akurat to samo ale obejrzyj je dokladnie :wink:

sprawdzę sprawdzę, dzięki za podpowiedź. Mam nadzieję, że to to bo spec od zawieszenia nie widział niczego co mogłoby być przyczyną usterki. Pocieszył mnie jedynie opinią, że z moim zawieszeniem wszystko w jak najlepszym porządku co mnie trochę podbudowało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz jeszcze te lozyska podnies auto do gory i poruszaj je prostopadle czy nie czuc luzow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

pozwolę sobie odświeżyć temat na chwilkę. Otóż przyczyną były zdarte klocki, a w zasadzie prawie ich brak. Więc jeśli ktoś, kiedyś będzie miał taki problem niech sprawdzi swoje klocki.

Pozdrawiam i w szczególności dziękuję koledze Lukasowi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...