Treść opublikowana przez szpak
-
[B5 AFF] nie działa zapalniczka - uszkodzona czy brak prądu?
Witam, w mojej zapalniczce zanikł prąd, sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie są dobre. Na wszelki wypadek w miejsce nr 33 wsadziłem nowy bezpiecznik i dalej zapalniczka nie działa. Co jeszcze trzeba sprawdzić ? * prosimy formułowac precyzyjniej temat wątków ( temat poprawiony) [Musashi]
-
[B5 AAH] Klima sama się wyłącza
na konsoli tam gdzie jest wylot powietrza na przednią szybę na samym srodku wbudowany jest taki sensorek, moze to byc przyczyna.
-
[B5] uchwyt na telefon (gdzie zamontowac?)
Jak w temacie, zastanawiam sie gdzie zamontowac w aucie uchwyt do telefonu, prosze o jakies pomysly albo przykłady zastosowania z waszych A4
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
no napisałem, ze tu jest wszystko w porządku, tak samo jest u mnie jak wymieniałem whacze, czyli u ciebie jest zle, ale sie tym nie przejmuj bo to nic nie powinno szkodzic (a tak sie zastanawiam jak ktos ją tam wcisnął bo ja jak składałem juz wszysto w całość to próbowałem tą srubę włozyc odwrotnie zeby kiedys przy wymianie nie trzeba było amorka z od góry luzowac to nie mogłem bo przeszkadzała mi spręzyna)
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Na tej fotce sruby są prawidłowo wkręcone, tylko numeracja jest pokręcona
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
no chyba kolega zle ponumerował śrubki (musiał sie pomylić). Ja wymieniłem sobie tez górne wahacze ale tylko przednie... I jak dokręcałem ten amorek od góry, ukręciłem śrubę (nigdy nie miałem czucia w rękach :confused: ), takze mój przedni amortyzarotor trzyma sie na 2 śrubach. Co mógłbym teraz zrobic aby wykręcic urwaną i wkręcić nową? (zacząłem rozwiercać wiertarką ale mam jakies słabe wiertła i ciężko idzie)
-
[B5 AFN] Brak Mocy (Kto winny?)
ech te katalizatory. miałem to samo, podobo mój temat był podlkejony w FAQ. nie czytałeś?
-
Porysowana przednia szyba
sory ze wracam do tego tematu. otóż moja przednia szyba nie ma jeszcze nawet jednego roku a juz jest prysowana przez wycieraczkę i przeze mnie jak skrobałem zimą lód, (szyba nieoryginalna pewnie dlatego tak sie wyciera) i moje pytanie jest takie: http://allegro.pl/item161237185_super_pasta_polerska_do_szyb_samochodowych_od_ss.html czy ktos juz to testował? czy warto to kupic?
-
Światła - włączenie ich na stałe
miałem takie cos w nissanie dieslu kupe lat i auto stalo na dworze i niebyło problemu. Światła w momencie uruchamiania silnika zawsze sie wyłączają kazdy to wie ze swiatła MIJANIA (postojowe palą sie cały czas)sie wyłączają przy kręceniu rozrusznikiem, chodzi o to ze nie wyłączają sie przy podgrzewaniu swiec, a przy uruchamianiu silnika przy duzych mrozach zaleca sie wyłączenie wszystkich niezbędnych urządzeń które p[obierają moc z aku (radio, oswietleinie kabiny, światła itp.)
-
Światła - włączenie ich na stałe
Nie wiem jak to zrobić, ja osobiscie nie chciałbym mieć takiego bajeru. co prawda nie mamy juz tak srogich mrozów, ale a u mnie na mazurach, bywa rano w zimę -15°C, podgrzewam swiece zarowe z 3 - 4 sekundy, i jeszcze palą mi sie światła?, to byłoby zabójstwo dla mojego akumulatora, no chyba ze twoje autko stoi w cieplutkim garazu
-
[ALL] Gdzie wejść w VAG żeby drzwi blokowały się po ruszeniu auta
a czy da się otworzyć auto przyciskiem od otwierania czy tylko i wyłącznie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki?? bo jeśli za każdym razem aby kogoś wpuścić do auta trzeba łapać za klamki to LIPA panowie no nie ?? Oczywiście wewnętrzny przycisk ryglowania i otwierania drzwi działa niezlaeżnie - przykładowo jak nie chcesz gasić auta a wyjąć coś z bagażnika to tym guzikiem otwierasz - niestety zamki się ponownie nie zaryglują po ruszeniu, chyba że manulanie guziczkiem ryglowania. to po co ładowac sie w koszty jezeli przycisk blokawania na drzwiach działa. U mnie nie działa tylko blokowanie, nie wiem czemu. Dzisiaj byłem u koleszki i przez pół godziny nie mógł sie połączyć z centralnym, ale udało sie zamykanie działa po przekroczeniu 25km/h, jeden minus (w moim przypadku) tak jak adadur napisał, ze jak otworzy sie drzwi tym przyciskiem, nie gasząc auta to potem sie nie zablokują, a u mnie blokowanie nie działa :frown:. Zeby działało to bym nie zakładał tego tematu i nie podłańczałbym auta pod kompa (30zł w plecy ). Pozdrowionka
-
[ALL] Gdzie wejść w VAG żeby drzwi blokowały się po ruszeniu auta
witam, zwracam sie do posiadaczy VAG albo moze ktos wie co trzeba pozmieniać zeby po ruszeniu auta drzwi same sie blokowały. znalazłem kilka informacji w FAQ i tu : http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=7530 , by mi sie to bardzo przydało bo blokowanie przyciskiem na drzwiach u mnie nie działa. Prosze o dokładny opis gdzie i co zmienic. Z góry dziękuje
-
[B5 AFF] Pojemność czynnika w układzie klimatyzacji
Ile miesci sie w całym układzie klimatyzacji tego ciekłego azotu? 750 gram ?
-
A4 B5 AFF Przy odpalaniu na mrozie trzęsie silnikiem
Witam, czy macie jakies problemy przy odpalaniu waszych TDI w zimie? Bo moje autko stoi po chmurką, i rano przy mrozie -8 st. jak odpale auto, to przez ok dwie sekundy silnik nie równo pracuje.
-
[B5 1Z] Przy 2000-2100 obr. drży nadwozie
u mnie występują drgania jak np sie rozpędzam, miałem walniętą poduche pod skrzynią biegów, po zmienie poduszki drgania osłabły ale nie zanikły. Moze to normalne przeciez to traktor :|
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
ja proponuje odznaczyć (nie wiem podkleić) zeby wszyscy wiedzieli ze to co pokazuje VAG w moim przypadku nie zawsze ma rację
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
No i po kłopocie, nareszcie audiczka odmulona, przyczyną nie były zaden przepływomierz, zaden zaworek N75 (podziękowanie dla pre_pl za wartosc - u mnie wynosi 27,3Ω czyli ze sprawny) i zaden czujnik cisnieniowy. Rozsypany katalizator zatkał poprostu uklad wydechowy. Więc nie zawsze zniknięcie mocy spowodowane jest przez wyzej wymienioną przeplywke i n75 a nikt o tym nie napisał :<
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
ojciec ma 1.9 tdi 81kw chyba dzięki serdeczne pre_pl jak, jak sprawdze u siebie to dam znać
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
panowie, dzis wyjąłem od ojca z passata b5 i wstawiłem do audi ten czujniczek co jest na plastikowym kawałku rury intercooler-turbo, bo niby on sie zacinał i dlatego jest taka słaba moja a4, po przejechaniu sie auto jeszcze bardziej sie zamuliło i nie pomogło juz nawet wkręcenie mojego czujnika z powrotem. Teraz to juz jest katasrtofa, rowerem mozna szybciej sie rozpędzic, na biegu jałowym gaz do podłogi a na liczniku tylko 3tys. obr. i przewód gumowy intercooler-turbo jest miękki jak gąbka podobno ma byc twardy przy wysokich obrotach.
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
mam błąd 0575. Gosciu mówił ze jest to czujnik umieszczony na tej grubej rurze (ona chyba od turbiny wychodzi widac go jka sie otworzy maske) między silnikiem a tą przegrodą co np za nią jest akumulator, tu: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=1568 piszecie ze jest on gdzies na dole, czy to jest ten sam??
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
a co to jest ten N75? i nie wymieniam wszystkiego pokolei jak co niektórzy tu piszą, tylko tak mi kazał gość co podpinał VAGa
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
przeplywke mam juz wymienioną i nic to nie pomogło, w dalszym ciągu ledwo co uzyskuje 130km/h, nie mam pojęcia czemu moja a4 sie zrobiła taka słaba :/
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
przepływke juz zamówiłem, taką samą jak mam u siebie, czyli bosh 0 281 002 216 za 320zł, i powiedzcie czy jak mam 120tys km przebiegu i zwięsze moc na 110 koni to czy to bedzie szkodzic dla silnika? bo gosc powiedział ze takie cos robi za 800zł, (cena nawet spoko) i ze to nie szkodzi i nic sie nie bedzie psuc
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
własnie nie wiem, ten ziom mnie wkur.... bo szybko kompa odłączył i nie zdążyłem zobaczyć, ale tak powiedział ze to taki błąd 110 na 113
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
Witam serdecznie, podpiołem wkońcu autko pod VAG'a no i mam chyba przyczyne zniknięcia mocy. Pojawił się taki błąd 110113-jest to różnica cisnienia w kolektorze ssącym???. Ziom powiedział ze to chyba przepływomierz i ze ma taką przepływke bosha za 350zł, ale powiedział tez ze mozna wstawic inną od silnika 110cio konnego i moja bedzie mieała więcej mocy. Czy to prawda? I powiedział że, za 800 zł moze przerobic moje 75koni na 110 i nic nie będzie szkodzic nawet jak mam 120tys km przejechane