Jump to content
IGNORED

Jaki dysk HDD 2,5" wybrać?

Recommended Posts

Powiedzcie jaki HDD wybrać do laptopa - obecny jest pod SATA 5400obr 8MB - nie wiem czy musi być też SATA czy kompatybilny jest z nowszym standardem

Byle nie był to wyjący rzeźnik...

Kolego, autorowi chodziło o 2.5" SATA, a nie USB :P

Polecam Seagate, seria Momentus XT jest wzmocniona, nadaje się do notebooków, które często pracują mobilnie. Jednakże jeśli nie pali Ci się, to odczekaj z 2 miesiące, aż się ceny ustabilizują. Po powodzi ceny dysków skoczyły 3-4ro krotnie...

Nowsze standardy SATA są kompatybilne wstecz, więc o to się nie martw.

Jeśli chodzi o prędkość obrotową - im wyższa, tym większe ryzyko uszkodzenia oraz większe zapotrzebowanie energetyczne, co przekłada się na krótszą pracę baterii.

W razie dodatkowych pytań, służę pomocą ;)

chodzi mi o wymianę dysku wewnętrznego

Seagate lub Western Digital , oby Ci do głowy jakiś Samsung nie wpadł, bo to lypa.... i tak jak kolega wspomniał nie jest to dobry moment na zakup HDD, chyba że jakaś używka się trafi w dobrej kasie.

Jednakże jeśli nie pali Ci się, to odczekaj z 2 miesiące, aż się ceny ustabilizują. Po powodzi ceny dysków skoczyły 3-4ro krotnie...

O !!!! :shocked: za***iście poszli z tymi cenami

Chyba faktycznie poczekam...

Nowsze standardy SATA są kompatybilne wstecz, więc o to się nie martw.

chodziło mi raczej czy podejdzie mi Sata II (mniemma że to następca SATA)

W razie dodatkowych pytań, służę pomocą ;)

A co sądzisz o WD Scorpio Black?[br]Dopisany: 23 Grudzień 2011, 18:19_________________________________________________

Seagate lub Western Digital , oby Ci do głowy jakiś Samsung nie wpadł, bo to lypa.... i tak jak kolega wspomniał nie jest to dobry moment na zakup HDD, chyba że jakaś używka się trafi w dobrej kasie.

Samsung mi padł ... w zasadzie jakieś 2 lata temu :gwizdanie: :decayed:

więc cięgnie kulawy i paść całkiem nie chce ... czasem się zresetuje po niebieskim obrazku...

A może SSD? Np taki Crucial M4 128GB :gwizdanie: Komp dostanie solidnego kopa wydajności :wink4:

Technologia SSD jest jeszcze w pieluchach. Miesięcznie wraca mi na serwis ok 10 dysków SSD, a ich sprzedaż nie jest zbyt duża.

Co do dysków WD, pracują zdecydowanie głośniej w porównaniu do Seagate, a z tego co napisałeś, zależy Ci na ciszy.

Pisząc "nowsze standardy SATA" miałem na myśli właśnie SATA II - i jest on kompatybilny z SATA I.

Technologia SSD jest jeszcze w pieluchach. Miesięcznie wraca mi na serwis ok 10 dysków SSD, a ich sprzedaż nie jest zbyt duża.

Co do dysków WD, pracują zdecydowanie głośniej w porównaniu do Seagate, a z tego co napisałeś, zależy Ci na ciszy.

Pisząc "nowsze standardy SATA" miałem na myśli właśnie SATA II - i jest on kompatybilny z SATA I.

A czy Crucial m4 też Ci wraca? I z jakich powodów wracają? Czyżby Vertexy ze starym firmwarem?

Przede wszystkim vertexy, z tym, że po wymianie firmware`u również występują problemy z "gubieniem" dysku.

Jeden z klientów 2 razy oddawał vertexa 2, w końcu extrememem odesłał mu vertexa 3. Po miesiącu wrócił ;)

Miałem kilka patriotów, kingstony też się jakieś trafiły. Ostatnio sprzedaliśmy kilka dysków intelowskich, zobaczymy, czy też będą wracać.

Crucial mi się nie trafił, ale nie wiem, czy w ogóle mamy je w ofercie...

Przede wszystkim vertexy, z tym, że po wymianie firmware`u również występują problemy z "gubieniem" dysku.

Jeden z klientów 2 razy oddawał vertexa 2, w końcu extrememem odesłał mu vertexa 3. Po miesiącu wrócił ;)

Miałem kilka patriotów, kingstony też się jakieś trafiły. Ostatnio sprzedaliśmy kilka dysków intelowskich, zobaczymy, czy też będą wracać.

Crucial mi się nie trafił, ale nie wiem, czy w ogóle mamy je w ofercie...

Czyli generalnie 1sza generacja SSD ; )

Tam się bodajże o dyski z kontrolerem Sandforce się rozchodzi.. on jest problematyczny.