Jump to content
IGNORED

[B5 ANB] Problem z temperaturą


daciek1

Recommended Posts

Witam! Temperatury teraz są ujemne dlatego zastanawia mnie wskaźnik temperatury. Do pracy mam 6 km z czego 3 km cały czas pod górke i reszte cały czas z górki. Temp. jak jade pod górke cały czas ładnie rośnie tak do 76-78C natomiast jak jade z górki zaczyna spadać do 70 i później znowu rośnie do 90 i tak już trzyma. Czy to jest normalny objaw termostatu czy raczej nie powinna temp spadać?

Link to comment
Share on other sites

Temperatura zależy też od obrotów silnika więc moim zdaniem wszystko jest ok i bym się tym nie przejmował jeśli trzyma Ci 90 stopni i łapie je na odcinku 6 km.

Przejedz się normalną trasą nie z górki pod górkę i zaobserwuj jak będzie wyglądać temperatura.

Link to comment
Share on other sites

masz 6 km i co ty chcesz zagrzać przy minusowych temp jak jedziesz z górki to studzisz silnik nic dziwnego że temperatura spada moim zdaniem wszystko jest ok

Link to comment
Share on other sites

Temperatura nie powinna spadać. Jak jadąc z górki studzisz silnik przy temperaturach rzędu 70 st, kiedy wybuch mieszanki i tarcie tłoków wytwarza o wiele większe ciepło. Jadąc z górki temperatura powinna, co prawda trochę wolniej, ale jednak rosnąć, pod warunkiem, że duży obieg układu chłodzenia jest zamknięty. Moim zdaniem możesz mieć niesprawny termostat, który albo się nie domyka, albo za wcześnie otwiera, przez co zbyt szybko puszcza płyn na duży obieg wychładzając go niepotrzebnie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...