Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BDG] Jakie tarcze hamulcowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Niedlugo bede musial wymienic tarcze zastanawiam sie nad rozmiarem i firmą, felgi mam 17 jak duże tarze moge włożyć? Dodatkowo wersja sline ma obejme na przednie szczeki, czy w jakiś sposób ogranicza to rozmiar tarcz?

Obecnie mam 320 przod i 255 tył

A drugie pytanko odnosnie klocków, bo raczej starych nie bede zakladal jakiej firmy polecacie? ori sa boscha?

Opublikowano

jestes pewien że masz 320/255mm ?

zmieniałes przód na wiekszy ?

Opublikowano

jestes pewien że masz 320/255mm ?

zmieniałes przód na wiekszy ?

He he

Heres, tutaj masz zdjęcia pokazujące różnice w budowie zacisków 312 vs 321: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=29591.0

Opublikowano
  • Autor

Nie zmienialem nic, Myślałem ze ori wychodziły 320, teraz nie wiem jakie są ori 288? ale mam ta obejme na zacisk i z tego co widze na fotkach z linku który podał kolega chyba większe niż 320 nie wejdą?

Opublikowano

zrob foto zacisku oraz tarczy i wrzuc na forum

W oryginale wychodzily 312/255mm

Opublikowano

zrob foto zacisku oraz tarczy i wrzuc na forum

W oryginale wychodzily 312/255mm

Tomeks w bdg b7 tez ma taka konfiguracje jak Heres :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

zrob foto zacisku oraz tarczy i wrzuc na forum

W oryginale wychodzily 312/255mm

moge zrobic zdjecie ale za duzo nie bedzie widac bo mam takie felgi na zime:

http://allegro.pl/audi-a4-a6-a8-7-5j16-5x112-et-45-oryginal-i1968841313.html

kupilem wkoncu ori od a6 bo mialem problem z zalozeniem na przednie hamulce i z tego co pamietam to wlasnie ktos tam mowil ze to jest 320mm i do tego jest obejma na zacisk zadne 16 nie pasowaly tylko te :wallbash: ale akurat dogadalem sie i w dobrych pieniadzach kupilem nowki

wiec wychodzi na to ze jednak ori mogly byc 320?

Opublikowano

wrzuc foto wlepki

Opublikowano

1KW - 288/12mm

1LA - 320/30mm

qurwa, nie zauważyłem że to B7 :wallbash: :wallbash: :wallbash:

czyli wszystko ok

Opublikowano
  • Autor

wiec jest 320 czy 288? bo widze ze mam 1LA i 1KW, tak przy okazji ma ktos rozpisane kody z wlepek bo powiem szczerze ze nigdy wszystkich nie rozkodowalem... chyba ze bedzie ktos taki mily i mi rozkoduje wlepke :decayed:

Opublikowano

czytaj że zrozumieniem, masz:

320/30mm i 288/12mm

Opublikowano
  • Autor

dzieki, wiec powracajac do mojego pierwotnego pytania.... Jak duże mogę włożyć tarcze do swojego auta? Czy tylko 320 na przod poniewaz nie wiejdzie przez obejme

Opublikowano

jaką masz tam obejmę co ???

mozesz wrzucic nawet 385 pod warunkiem że masz tak duże koła

o co Ci konkretnie chodzi bo nie qumam ?

Opublikowano

jaką masz tam obejmę co ???

mozesz wrzucic nawet 385 pod warunkiem że masz tak duże koła

o co Ci konkretnie chodzi bo nie qumam ?

Chyba zakłada, że jarzma zacisków są z gumy i można zapodać co się tylko pod rękę nawinie.

Opublikowano
  • Autor

Dlatego wydaje mi się ze jarzma ograniczają mi wielkość do 320, chociaż żeby być pewien musiałbym odkręcić koła a tego mi się nie chce robić dlatego wole zapytać bardziej doswiadczonych

Opublikowano

Nie założysz tarcz o większej średnicy niż te, które masz teraz.

Mógłbyś założyć tarcze 345 mm (w miejsce 321) po wymianie jarzm. 321 vs 345 różnią się jarzmami właśnie, zaciski są identyczne (ok, blachy osłaniające tarcze też do wymiany(?))

Opublikowano

tak, jarzmo w tym przypadku ogranicza średnice tarczy

poszukaj jarzma od 345mm, wrzuc tarcze 345mm a cała reszta jest taka sama

sorry, osłona jest inna

Opublikowano
  • Autor

eh tak myslalem ze d. z moich planow, chyba ze tyl wymienie na 320 ale czy jest sens? Jesli chodzi o 345 to pewnie dobie odpuszcze tym bardziej ze jestem zadowolony z hamowania tylko myslalem ze przy okazji wymiany tarcz wrzuce wiekszze :confused4:, a6 c6 to plynie nie hamuje w porownaniu do a4

Dzieki za pomoc Panowie. :notworthy:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.