Jump to content
IGNORED

[B5 AHU] Problemy z temperaturą


kokosenio

Recommended Posts

Witam

Mój problem to problemy z odczytem temp. na zegarach. Otuż w okolicach sierpnia zauważyłem że na zegarach temp zmienia się w trakcie jazdy z 90 na 60 i odwrotnie. Więc wymieniłem termostat na wahler. Po wymianie niestety nic się nie zmieniło. Więc wymieniłem jeszcze czujnik, ten ktury daje sygnał do kompa i na zega, założyłem cujnik no name. Niestety to też nie dało pożądanego efektu, natomiast pokazała sie poprawa, zegar na desce pokazywl 80-lilka stopni ale przy mocniejszej jeździe spadała o kilka stopni. Więc wymieniłem czójnik na orginal z logo aud ico dało niewielką poprawę - odczytywana temp na zegarze jest o kilka stopni wyższa jak z czujnikiem no name. Więc wtedy wymieniłem też termostat na orginalny z logo audi i po tej zmianie przez około 2 dni wszystko było ok, aż teraz ponownie problem wrócił i zegar pokazuje niższą temp od 90, i zauważyłem że dolny wąż od chłodnicy po przejechaniu 50 km jest zimny, a temp dochodzi do 90 tylko gdy się zatrzymam i odczekam z 10 minut a gdy ruszam to ponownie spada do około 85-87 c. Więc oczywiście pytam o co tu biega??

proszę o pomoc!!

Link to comment
Share on other sites

1.9 tdi ogólnie nie należy do silników dobrze się nagrzewających ;) Przy niskiej temperaturze zewnętrznej i dodatkowym owiewaniu chłodnicy poprzez pęd powietrza silnik może mieć dużo problemów z nagrzaniem się do nominalnej temperatury pracy. Gdy dojdzie do tego niewielka niesprawność termostatu albo wiskozy odpowiadającej za pracę wentylatora chłodnicy osiągniecie wymaganej temperatury zimą okaże się niemożliwe. Przerabiałem to zeszłej zimy. Przed wymianą termostatu, przy spokojnej jeździe z trudem nagrzewałem silnik do 65 st. Po wymianie termostatu, gdy na zewnątrz jest najwyżej 10 st. temperatura przekracza 90st. tylko podczas ostrej jazdy. Zazwyczaj oscyluje wokół 85st.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Ja też mam ori ale co z tego skoro nie moge poprawnych temp uzyskać.

A co to jest ta wiskoza.

W zeszłym roku gdy w aucie były czujnik i termostat z montażu fabrycznego to wszystko było ok i w zimie tez miałem idealnie na 90 wskazuwkę ustawiona a po tych wymianach lipa, a i mocniej gazuje to wskazuwka oddala się od 90 coraz bardziej. a ten termostat ktury mam zlogo audi vw to w aucie jest od 2 tygodni więc nówka.

Link to comment
Share on other sites

Wiskoza to inaczej sprzęgło wiskotyczne. Jest to dwuczęściowy element, który pozwala na płynną regulację rozdziały momentu obrotowego pomiędzy dwoma obracającymi się elementami. W przypadku naszych audi jedna jego część napędzana jest mikropaskiem, a na drugiej zamocowany jest wentylator chłodnicy. Może u Ciebie sprzęgło nie rozłącza i wentylator kręci się cały czas, nadmiernie chłodząc płyn w układzie?[br]Dopisany: 29 Grudzień 2011, 16:56_________________________________________________Może miałeś też pecha i kupiłeś wadliwy termostat? :mysli:

Link to comment
Share on other sites

Z wisko to chodzi o wentylator chłodnicy który jest oparty na sprzęgle wiskotycznym w którym jest olej który pod wpływem temoperatury stopniowo gęstnieje i wtedy wentylator zaczyna się kręcić coraz szybciej. A powiedz skąd kupiłeś ten termostat? Bo mi to wygląda na termostat. Jeżeli jest to oryginał kupiony w ASO to go reklamuj, jak na allegro to nic nie zrobisz.

Link to comment
Share on other sites

Poprawne działanie termostatu można sprawdzić podgrzewając go w wodzie. W książce typu "sam naprawiam" są podane wymiary, jakie ma mieć zamknięty i całkowicie otwarty. Do tego będzie Ci też potrzebny termometr. Jak znajdę chwilę to wkleję skan lub zdjęcie niezbędnych stron.

Link to comment
Share on other sites

Tez przerabialem to ostatnio ale u mnie pomogla wymiana termostatu na Wahler-a :mysli:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...