Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] Jak działa pneumatyczny układ centralnego zamka w naszych a4 b5 vs alarm...???


sajmon8526

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów :hi:Dzis mnie cos natchneło do tego zeby rozgryźć jak działa centralny pneumatyczny bo taki mamy w naszych a4.Szukałem w necie na forum tez niczego konkretnego co by mnie zasapokoiło nie znalałem wiem mowie załoze nowy wątek to ktos z bagazem doswiadczenie sensownie i dokładnie wytłumaczy mi zasade działania centralnego.Interesowało by mnie tez załozenie alarmu bo teraz mam fabryczny centralny z pilota i domykanie szyb.Ale jezeli bym chciał załozyc alarm musiałbym sie dowiedziec jak wysterowac ta pompke która podobno ma sterowanie zmienne +,- na jednym kablu wiec mam ogromna prośbe zeby mi ktos przyblizył to jak to ze soba zgrac.Ogladałem zdjecia poglodowe pompki i widze ze te 3 kostki co sa to one nie sa bez jakiegos prostego powodu wiec tu jest grubsza sprawa, chyba ze ja poprostu nie moge tematu ogarnac aż głupio sie przyznac :)Wiadomo ze pompka dmucha i ciagnie i siłowniki albo zamykaja albo otwieraja.ale jak to sie dzieje jak to jest wysterowywane z pilota i jak jest to zrobione przy manualnym zamykaniu i otwieraniu kluczem.Czy to działa na zasadzie jakis mikrostyków czy czegos innego...wiec czekam na pomocne informacje które dogłebnie rozjasnia mi cała sprawe z tym centralnym.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamku są faktycznie jakieś mikro styki które dają sygnał na pompkę do bagażnika. Skoro masz fabryczne sterowanie centralnym to szkoda było by z niego rezygnować i można poszukać alarmu który można by za sterować podaniem plusa bądź minusa. Podejrzewam że można by wykorzystać impuls na domykanie szyb. Zresztą jak podejdziesz do jakiegoś sklepu z elektroniką to tam ci coś dobiorą i zazwyczaj przy markowych alarmach jest to opisane jak podłączyć w jakim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...