Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gdy dodaje gazu słysze szumy w CB - problem


Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie. mam problem gdy dodaje gazu słysze narastający szum w głosniku Cb który bardzo przeszkadza , nie moge normalnie miec włączonego radia przez cały czas bo nawet jesli mam ustawiony bardzo mały zasieg to bardzo szumi, mam założone radio w kieszonce z lewej strony pod kierownica , kabel "+" puszczony jest bezpośrednio do Aku przez dziure od linki maski i przyczepiony do tych stalowych cienkich rurek biegnących przy podszybiu pod maska , kabel "-" jest przykrecony do sruby w miejscu mniej wiecej tam gdzie wchodzą kable od "obsługi" drzwi kierowcy do samochodu , jest do niej podłączonych kilka kabli "-". Kabel do anteny jest puszczony w progu od strony kierowcy i biegnie za tylną kanapą do kufra. co moze byc przyczyna tych szumów??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz model radia ? i czy od początku użytkowania cb ten problem występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno o tym problemie pisalismy, nie ma na to pewnego lekarstwa,jednym pomagaja filtry, innym kabel zasilajacy bezpośrednio pod aku. Musisz próbowac,pusc kabel antenowy inna droga,przełóż radio w inne miejsce :mysli:

A właśnie,co to za radyjko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz model radia ? i czy od początku użytkowania cb ten problem występuje?

[br]Dopisany: 26 Marzec 2008, 11:07 _________________________________________________Uniden 520xl , nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale chyba od niedawna bo dopiero teraz zwróciłem na to uwage. moze pociągnąc kabel "-" tez do Aku ???? nie znam sie na tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowane jest w kieszeni po lewej stronie pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msc79 Jeżeli masz gaz sekwencyjny to masz zakłócenia z listwy wtryskiwaczy ja tak mam u siebie a przed gazem nie miałem tego problemu. Jedynym chyba rozsadnym wyjściem to jak ktoś ma filtry w CB-radiu lub automatyczny squelch. Ewentualnie można się pobawić i zrobić nad listwą tzw. KLATKĘ FARADAY'A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...