Jump to content
IGNORED

[B5 1Z] Wymiana pompy wodnej


areklp

Recommended Posts

Witam, jak w temacie (niunia a4 1.9 tdi 90 km silnik 1z); czy wymiana pompy wodnej wymaga zwałki przodu (zderzaka, chłodni,itp) ?

Prośba o kilka zdań.

W opisach które znalazłem jest kilka niejasności (różnych opinii) i nie chcę popłynąć...

Ogólnie chciałem początkowo wymienić termostat (temperaturka nie wchodziła na 90C). Podniosłem autko, zwałka wody, wyjęcie termostatu i ogólne oględziny i tu niespodzianka pod pompą (kółkiem) nagar kamienia (wodnego w skrócie). Więc pomyślałem sprawdzę pompkę - luzy. Zdjąłem pasek wielorowkowy i ruszając kołem pompy wyczuwam luzy (stukanie metaliczne) co w mojej ocenie może świadczyć o słabym stanie łożyska i nieszczelności. Jutro chcę do tego podejść jeszcze raz ale nie wiem czy bawić się w kaleczenie palców czy od razu wyjąć cały przód. Z góry dzięki za każde dobre słowo.

Przy okazji wymienię pasek wielorowkowy(ale to inny dział) i napinacz tego paska bo jego stan to agonia - śruba kręci się i napinacz już nic nie napina...

pozdrawiam

al.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba wywalać cały przód tak jak przy rozrządzie. Wydaje mi się że silnik nie ma znaczenia. Ja mam 1.8T i trzeba było rozbierać.

Link to comment
Share on other sites

na upartego da się bez zdejmowania przodu ale trzeba całą obudowę pompy wyrywać, myślę że lepiej ten przód rozkręcić, w efekcie mniej się umęczysz :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...