Jump to content
IGNORED

[B5 AHL] sprężyny zawieszenia

BUKIET
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów. Kolejny raz temat o springach ale ja już nie mam siły do tego zawieszenia.mianowicie - mam orginalne zawieszenie comfort, ale widziało mi się że jakoś przód za wysoko stoi w porównaniu z innymi, więc dokonałem pomiarów i co wyszło - przód 40,5 cm a tył 39 cm, mierzone od środka piasty do górnej krawędzi błotników.sprężyny orginalne i kolory kropek się zgadzają, więc czemu tak jest i co z tym zrobić?proszę o sugestie.

ale porównując z innymi 1,6 jest wyżej; powinien stać równo.co z tym zrobić?

[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 16:57 _________________________________________________może koledzy poratowali by mnie pomiarami w swoich maszynach. chodzi mi o wymiar przód/tył , od środka koła do górnej krawędzi rantu błotnika[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 17:34 _________________________________________________przyszła mi do głowy jeszcze taka myśl, czy mogłoby się to brać z tego że np tylne sprężyny będą już zmęczone ( butla z gazem, hak). czy ma to jakiś wpływ na wysokość przodu?

Cześć!

Po moim nie widać żeby miał różnice w wysokości między przodem a tyłem, a to ten sam silnik i nawet rocznik się zgadza. Nie posiadam instalacji gazowej. Może masz rację, że przysiadł pod ciężarem butli z gazem - a tak nawiasem mówiąc jak dużą masz tą butlę? Po załadowaniu czterech kompletnych kółek do bagażnika mój też wyraźnie przysiadł więc to może być to. W wolnej chwili postaram się sprawdzić interesujące cię wymiary.